BORDSLAMPOR, 1 par, malm, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikta ca 3,6 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 27,8 g
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HYLLA, vitlackerat trä, sent 1900-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SANDSTRÖM & DE WIT, 1 par örhängen, silver, Margrete Sandström, Linköping 1998
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid700 SEK
Est600 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 5,1 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
MOSCHINO, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
ANKELBOOTS, 2 par, dam, bla. Bruno Magli, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
SIGRID RICHTER, serveringsfat, porslin, "Eden", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Minimini", George Carwardine, Anglepoise, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est600 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
SKULPTUR, större modell, i form av elefant, trä, sannolikt afrikansk, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FORMAR, 2 st, allmoge, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est200 SEK
BORDSLAMPA, tenn, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SATSBORD, 3 del, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
VÄGGREILEF, orientalisk, trä, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MULBERRY, handväska, präglat skinn, 1900-talets andra hälft
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
ADVENTSLJUSSTAKAR, 2 st, trä, bla. Markslöjd, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 del, 1900-/2000-tal
Final bid5,200 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING TENN, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
SPELDOSOR, 2 st, porslin, bla. Goebel, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, brons, motiv av Napoleon, sannolikt 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SKÅLAR, 3 st, kristall, Orrefors
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ÅKE LINDSTRÖM, armring, sterlingsilver, 1972
Final bid450 SEK
Est600 SEK
ÖRHÄNGEN,7 st, 18k guld, total vikt ca 6,1 g
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
MULBERRY, halsduk, 100% kashmir
Final bid550 SEK
Est500 SEK
DOCKSKÅP/VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
RESESPEGEL/BORDSSPEGEL, mässing, orientalisk, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
APOTEKSMORTEL MED STÖT, mässing, 1700-/1800-tal, större modell
Final bid200 SEK
Est800 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est400 SEK
LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, 2000-tal
Final bid950 SEK
Est400 SEK