Kortast tid kvar
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
JANE WÅHLSTEDT, skål, lergods, Jani Keramik, Laholm, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
PETER DE WIT / MARGRETE SANDSTRÖM, brosch, sterlingsilver, Linköping 1979
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
ARTHUR PERCY, 21 del, servisporslin, flintgods, Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulptur, snidat trä, signerad och otydligt daterad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Therese Roger 1886
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g
Aktuellt bud12 500 SEK
Värdering14 000 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
DAG PETERSON (född 1939), färglitografi, signerad och numrerad 106/200
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGE OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt förgyllt silver, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
FIGURER, 2 st, plast, troll, Thomas Dam, Danmark, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering700 SEK
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
YNGVE SVEDLUND (1925-2017), färglitografi, signerad och daterad -83
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering5 000 SEK
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering7 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
BESTICK, 47 del, silver, J Tostrup, Norge, tot vikt inkl knivar vikt ca 1 720 g inkl knivar
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.