Senast inkommet
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering14 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering700 SEK
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Aktuellt bud450 SEK
Värdering5 000 SEK
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering7 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, silver, kedjelänk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK