2d 1h
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida_34390a_8dc70d43fc6a147_lg.jpeg
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
2d 1h
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm_34500a_lg.jpeg
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
2d 1h
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987_34353a_8dc70d81ed53bf1_lg.jpeg
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 1h
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge_34089a_8dc6dc158a8c686_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 1h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g_34289a_8dc70ceb5b692cd_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering9 000 SEK
2d 1h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft_34241a_8dc70c8a834fcba_lg.jpeg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 1h
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand_34488a_lg.jpeg
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g_34316a_8dc70d9a682e494_lg.jpeg
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g
Aktuellt bud8 600 SEK
Värdering10 000 SEK
2d 2h
VITRINSKÅP, ek, sannolikt sent 1900-tal_32800a_8dc70c8e07bf7a3_lg.jpeg
VITRINSKÅP, ek, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 2h
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal_34237a_8dc6e9f0436d3da_lg.jpeg
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
SERVISPORSLIN, 43 del, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal_34239a_8dc6e9f23be765e_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 2h
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver, Norge, sannolikt 1960-/70-tal_34094a_8dc6dc212f3d17e_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad och daterad 2012_34266a_8dc70c5ecb0afb0_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g_34083a_8dc6dc124ff322f_lg.jpeg
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 2h
SOFFA, 2000-tal_32824a_8dc70e6e8e54f21_lg.jpeg
SOFFA, 2000-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 2h
BROR EDVIN "GORTHE" PERSSON (1884-1953), olja på duk, signerad_34487a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g_34521c_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 2h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g_34252a_8dc6dd889023448_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 2h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_34400a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 2h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_34402a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 2h
SERVERINGSBESTICK, 2 del, sannolikt J Tostrup, Norge, tot vikt ca 110 g_34101a_8dc6dc2b659af34_lg.jpeg
SERVERINGSBESTICK, 2 del, sannolikt J Tostrup, Norge, tot vikt ca 110 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
2d 2h
LENNART ROSENSOHN, (1918-1994), färglitografi, signerad och daterad 1974_34313a_8dc70ce66c2aac6_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 2h
SOFFA, Bombastik 2013_34493a_lg.jpeg
SOFFA, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 2h
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal_34427a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 2h
KARMSTOL, Bombastik 2013_34435a_lg.jpeg
KARMSTOL, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 2h
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft _34323a_8dc70d1ae2f432f_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, Kina, 1900-tal_34315a_8dc70e780f51637_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
2d 2h
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g_34520a_lg.jpeg
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad JC Lind, 1900-talets första hälft_34477a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade_34481a_lg.jpeg
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen, nutida_34387a_8dc70d33ca3a4b9_lg.jpeg
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen, nutida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 2h
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, svenska stämpflar BL I9, vikt ca 20 g_34294a_8dc70cf098812e5_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, svenska stämpflar BL I9, vikt ca 20 g
Aktuellt bud9 600 SEK
Värdering12 000 SEK
2d 2h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_34518a_lg.jpeg
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 2h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_34510a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 2h
HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 77/125, daterad 1990_34352a_8dc70e2edc2e4a2_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 2h
TIMO SARPANEVA, 1 par ljusstakar, glas, "Arkipelago", Iittala, 1900-talets andra hälft _34248a_8dc6dda7a93fbc0_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 2h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_34530a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 3h
RING, 18k guld, med akvamarin, 1948, tot vikt ca 3 g_34299a_8dc70cf96e84735_lg.jpeg
RING, 18k guld, med akvamarin, 1948, tot vikt ca 3 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 3h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _34244a_8dc70ce00a1d2f1_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 3h
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft_34509a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 3h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft _34320a_8dc70d1ef3d995b_lg.jpeg
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 3h
SOFFBORD, glas, 1950-/60-tal_34303a_8dc70d1ff27750d_lg.jpeg
SOFFBORD, glas, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 3h
SPINNINGCYKEL, Abilica SXS 2.0, nutida_34378a_8dc70d2137f24e2_lg.jpeg
SPINNINGCYKEL, Abilica SXS 2.0, nutida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 3h
VAS, porslin, Kina, 1900-tal_34420a_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 1h
FÅTÖLJ, Mio, samtida_34079a_8dc70e47990babe_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Mio, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 1h
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal_34491a_lg.jpeg
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
3d 1h
DURSPEL, Finotti, 1900-talets mitt_34277a_8dc70c80a3499c0_lg.jpeg
DURSPEL, Finotti, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 1h
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal_34281a_8dc70cd2cf95fe5_lg.jpeg
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 600 SEK