Senast inkommet
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal
Aktuellt bud11 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 800 SEK
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft,
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
Aktuellt bud13 500 SEK
Värdering15 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT