Senast inkommet
ARMBAND, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
RING, 14k guld, tot vikt ca 2 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Sigma, Vivitar, Tokina
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 14k guld, vikt ca 14 g
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering6 000 SEK
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 14k guld, vikt ca 3,6 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, Tissot, stål, quartz, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering7 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVUR, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 000 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med diamanter tot ca 0.35 ct , tot vikt ca 3,7 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, 323 x 145 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 800 SEK
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering14 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
MICHAEL CARLSON, brosch, silver, sannolikt 1980-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
BORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK