SNURRSTOL, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
SOFFA / DAGBÄDD, Innovation, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering9 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
VITRINSKÅP, ek, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, 2000-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud350 SEK
Värdering900 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering6 000 SEK
SERVERINGSBESTICK, 2 del, sannolikt J Tostrup, Norge, tot vikt ca 110 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK