TEKANNA OCH MJÖLKKANNA, tenn, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SATSBORD, 3 del, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
LOCKURNA, keramik, orientalisk, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
GREPSKÅL, porslin, lökmönstret, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Startbud200 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
THYRA STENBERG, olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, orientalisk, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
PHILIPPE STARCK. Sidobord, "Tip Top", transparent akryl, för Kartell. 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, plast, "Take", Ferrucio Laviani för kartell
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK