11d 3h
EINAR TORSSLOW, tuschlavering, signerad och daterad 90_34588a_8dc76647a953a40_lg.jpeg
EINAR TORSSLOW, tuschlavering, signerad och daterad 90
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 3h
GRAFISKA BLAD, 1 par, 1800-tal, kolorerade_34589a_8dc74df41486c20_lg.jpeg
GRAFISKA BLAD, 1 par, 1800-tal, kolorerade
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 3h
SKÅLAR, 2 st, kristall, Orrefors och Kosta, 1900-talet slut_34655a_8dc75a17f0b4eec_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, kristall, Orrefors och Kosta, 1900-talet slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 3h
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_34755a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad _34722a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 3h
BORDSLAMPSFOT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_34599a_8dc74db76a7ee08_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
11d 3h
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _34729a_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 3h
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA OCH BRICKA, silver, Gewe 1963, tot vikt ca 400 g_34664a_8dc7641c65cb503_lg.jpeg
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA OCH BRICKA, silver, Gewe 1963, tot vikt ca 400 g
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
11d 3h
SOFFBORD, swedish modern, 1940-tal_34832a_lg.jpeg
SOFFBORD, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 3h
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida_34673a_8dc76581800facb_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 3h
COLLIER OCH ARMBAND, 4 del, lapis lazuli och malakit, 1900-/2000-tal_34756a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 3h
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft _34551a_8dc740529bef629_lg.jpeg
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 3h
ASSIETTER, 12+6 st, glas, 1900-talets mitt_34646a_8dc759d80939a7e_lg.jpeg
ASSIETTER, 12+6 st, glas, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal_34746a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
BORDSLAMPSFOT,  mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk_34802a_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 2h
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft_34807a_lg.jpeg
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
TEKANNA, Kina, porslin, sannolikt 1800-tal_34716a_lg.jpeg
TEKANNA, Kina, porslin, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell, otydligt signerad och daterad 75_34590a_8dc740b710dc14d_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_34823a_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK
12d 2h
OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g_34813a_lg.jpeg
Aktuellt bud20 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
12d 2h
STOLAR, 1 par, empirestil, 1800-talets andra hälft _34565a_8dc7402292aa10c_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, empirestil, 1800-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 2h
TAKKRONA, mässing, gustaviansk stil, mindre modell_34603a_8dc75938b0dc712_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing, gustaviansk stil, mindre modell
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
MAX WALTER SVANBERG (1912–1994), färglitografi, signerad och numrerad 106/150_34575a_8dc758babd9ee3a_lg.jpeg
MAX WALTER SVANBERG (1912–1994), färglitografi, signerad och numrerad 106/150
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
12d 2h
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal_34788a_lg.jpeg
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_34773a_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
BARSTOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal_34728a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm_34770a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 2h
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad_34840a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
12d 3h
HATTASK, 1900-talets mitt_34659a_8dc75a0c1a02e02_lg.jpeg
HATTASK, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal_34759a_lg.jpeg
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 3h
KLÄDHÄNGARE, "Crown Hanger",  vitlackerad metall, Louise Hedeström för Maze, nutida _34544a_8dc766e49f9a8e8_lg.jpeg
KLÄDHÄNGARE, "Crown Hanger", vitlackerad metall, Louise Hedeström för Maze, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida_34538a_8dc740c4c236b43_lg.jpeg
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 3h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, sannolikt Tyskland, 1900-talets första hälft _34604a_8dc74d9bbcd6134_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, sannolikt Tyskland, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 3h
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft _34841a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
12d 3h
STOL, mahogny, 1800-talets andra hälft _34561a_8dc7404ea0c8d92_lg.jpeg
STOL, mahogny, 1800-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen", 1900-talets andra hälft_34710a_8dc766bb152481f_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen", 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 3h
PENDELLAMPA, "Bulb", formgiven av Sofie Refer, &Tradition, samtida_34670a_8dc76420edc1512_lg.jpeg
PENDELLAMPA, "Bulb", formgiven av Sofie Refer, &Tradition, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 3h
SKÅL PÅ FOT, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal_34631a_8dc759ddc02cd87_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 3h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie_34414a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
12d 3h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_34797a_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 3h
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, 1900-talets mitt_34644a_8dc759f8607c2b4_lg.jpeg
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_34775a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 3h
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal_34721a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida_34540a_8dc764139e4ac6f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 3h
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm_34717a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering9 000 SEK
12d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt_34614a_8dc758b184bb3f0_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 3h
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida_34675a_8dc7658290d6d01_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 3h
ORIENTMATTA, Afghan, ca 227 x 174 cm_34607a_8dc76426c714f90_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afghan, ca 227 x 174 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK