Kortast tid kvar
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, med 14 diamanter, tot vikt ca 1,3 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN OCH RING, silver, med snäckskalskaméer, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
TISSOT, armbandsur, stål, "Seastar T12", kronograf, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 800 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, New Art, automatisk, omkring 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad syntetisk safir, vikt ca 6 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ARMRING, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 500 SEK
ARMBANDSUR, stål, Mondia, "Sea Scout", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 13,8 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering8 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad och numrerad
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor och vita stenar, tot vikt ca 6 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering5 000 SEK
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
BIJOUTERIER, 3 del, glas, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
MINA CARLSSON-BREDBERG, akvarell på papper, vy över Stockholm, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
BARPALLAR, 1 par, Gärsnäs, 2002
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 23/14k guld, tot vikt ca 17,9 g
Aktuellt bud8 800 SEK
Värdering10 000 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, bronserad metall, enligt uppgift Grekland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 2 st, keramik, Uppsala Ekeby samt Etelhem, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 12,5 g
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.