6d 1h
HALSRING OCH HALSKEDJA, silver, 1900-talets andra hälft _34319a_8dc70da05044d4c_lg.jpeg
HALSRING OCH HALSKEDJA, silver, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
ERIK REIMHULT (1915-1999), skulptur, trä, signerad_34430a_lg.jpeg
ERIK REIMHULT (1915-1999), skulptur, trä, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
POTTSKÅP, 1700-/1800-tal_34312a_8dc70d3ab5f8c1d_lg.jpeg
POTTSKÅP, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
KOMPOTTSKEDAR, 6 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 145 g_34102a_8dc6dc2cc94469a_lg.jpeg
KOMPOTTSKEDAR, 6 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 145 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.20 ct, GD & C 1972, tot vikt ca 2,9 g_34298a_8dc70cf7df04e01_lg.jpeg
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.20 ct, GD & C 1972, tot vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 2h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 4 st färglitografier, signerad och numrerade_34453a_lg.jpeg
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 4 st färglitografier, signerad och numrerade
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
SPELBORD, björk, 1800-/1900-tal_34309a_8dc70cd488c21fb_lg.jpeg
SPELBORD, björk, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad _34489a_lg.jpeg
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft _34536a_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft _34506a_lg.jpeg
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
SERVISPORSLIN, 13 del, porslin, "Indiana", Rörstrand, 1960-/70-tal_34339a_8dc70d8b8538f45_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 13 del, porslin, "Indiana", Rörstrand, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), kolteckning, signerad och daterad 75_34268a_8dc70c7c8964529_lg.jpeg
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), kolteckning, signerad och daterad 75
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad _34346a_8dc70d7587ff01d_lg.jpeg
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
RING, 23k guld, med diamanter tot ca 0.08 ct, tot vikt ca 9,2 g_34288a_8dc70cea51012b4_lg.jpeg
RING, 23k guld, med diamanter tot ca 0.08 ct, tot vikt ca 9,2 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 2h
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_34505a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
FIGURER, 2 st, keramik, AJ Design, Inger & Albert Jansson keramik Motala 1984/86_34485a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
ARMBAND, 18k guld, BEF Stockholm H9, vikt ca 14 g_34292a_8dc70cede470474_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, BEF Stockholm H9, vikt ca 14 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering8 000 SEK
6d 2h
HAY, korg, ull, "Bead Basket", nutida_34391a_8dc70d3dbea4eab_lg.jpeg
HAY, korg, ull, "Bead Basket", nutida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 75_34534a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
LOUISE ADELBORG, skål, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft_34335a_8dc70d7aff621e7_lg.jpeg
LOUISE ADELBORG, skål, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm_34439a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 2h
FIGURER, 3 st, lergods, bla Dagny Zachrisson, 1900-/2000-tal_34342a_8dc70d778c37884_lg.jpeg
FIGURER, 3 st, lergods, bla Dagny Zachrisson, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
ANNA EHRNER, 8+7st vinglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal_34254a_8dc6ddaad650572_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 8+7st vinglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 2h
ARMBAND, silver, filigranarbete, sannolikt 1900-talets första hälft _34095a_8dc6dc0ee89cc4a_lg.jpeg
ARMBAND, silver, filigranarbete, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt_34340a_8dc70d843436701_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft_34305a_8dc70cdee1c760e_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
SPELMARKER, till mahjong, orientaliska, 1900-tal_34278a_8dc70c70e57254e_lg.jpeg
SPELMARKER, till mahjong, orientaliska, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_34464a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 1h
VÄGGLAMPETT, smide, 1900-/2000-tal_34270a_8dc70c7f64ec903_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, smide, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad _34525a_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_34508a_lg.jpeg
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm_34397a_8dc70d26c37f4d4_lg.jpeg
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_34514a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_34526a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
SKÅL PÅ FOT, kristall, 1800-/1900-tal_34334a_8dc70e30ba646ef_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, kristall, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 295  cm_34475a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 295 cm
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 1h
SKÅLAR, 2 st, tenn, 1900-talets mitt_34060a_8dc6ab7856c844e_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, tenn, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
SOFFBORD, 1900-/2000-tal_34461a_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-/2000-tal_34283a_8dc70d2a695139a_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_34345a_8dc70d742773bd2_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 1h
VASER, 4 st, keramik, 1960-/70-tal_34236a_lg.jpeg
VASER, 4 st, keramik, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
BYRÅ, björk, 1800-talets andra hälft _34321a_8dc70d1c65ead55_lg.jpeg
BYRÅ, björk, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida_34389a_8dc70d4826728e4_lg.jpeg
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 1h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_34527a_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
RING, 23k guld, vikt ca 4,5 g_34285a_8dc70ce77447226_lg.jpeg
RING, 23k guld, vikt ca 4,5 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 2h
MATTA, Marocko, nutida, ca 284 x 186 cm_34456a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, nutida, ca 284 x 186 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 2h
YVES SAINT LAURENT, glasögonbågar, 1900-/2000-tal_34528a_lg.jpeg
YVES SAINT LAURENT, glasögonbågar, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
GUNNAR CYRÉN, 2 st, skålar, kristall, "Sofiero", Orrefors, 1900-talets andra hälft _34249a_8dc6dda8f6426c8_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK