NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering14 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering700 SEK
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Aktuellt bud450 SEK
Värdering5 000 SEK
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering7 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, silver, kedjelänk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
KAFFESKEDAR OCH SILLGAFFLAR, 13 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 290 x 208 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
SPEGLAR, 3 st , 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 6 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK