3d 3h
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal_34028a_8dc6b7189899d19_lg.jpeg
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt_34243a_8dc6dd8df73339e_lg.jpeg
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal_34065a_8dc6ab595fe2366_lg.jpeg
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
HALSRINGAR, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft _34096a_8dc6dc282e842dd_lg.jpeg
HALSRINGAR, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft_34123a_lg.jpeg
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 3h
TAKLAMPA , Fagerhults belysning, mässing, 1900-talets andra hälft_34471a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g_33894a_8dc6a970fc353e8_lg.jpeg
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 3h
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt_34347a_8dc70da581044dc_lg.jpeg
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal_33994a_8dc6b7307995c84_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 3h
GUSTAV RUDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 173/310_34444a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell_33993a_8dc6b719d12b8e7_lg.jpeg
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal_34256a_8dc70c8789b78f5_lg.jpeg
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm_34112a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 3h
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal_34333a_8dc70e5bdde72c0_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par snarlika, förgylld brons, 1800-talets första hälft_33632b_8dc6505018f63c7_lg.jpeg
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 500 SEK
3d 3h
BÄNK, teak, 1950-/60-tal_34486a_lg.jpeg
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad _34128a_lg.jpeg
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida_34436a_lg.jpeg
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 3h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g_33915a_8dc6a7f68fff70a_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering14 000 SEK
3d 3h
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal_34327a_8dc70e44fd356ec_lg.jpeg
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
 BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g_34040a_8dc6ab7966b3230_lg.jpeg
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 3h
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal_34328a_8dc70d4d7620f02_lg.jpeg
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft_33998a_8dc6aac28841656_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal_34329a_8dc70dc771c1744_lg.jpeg
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och trä, 1900-talets första hälft_33955a_8dc6b72b83fc940_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal_34326a_8dc70e384211d25_lg.jpeg
KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft_33926a_8dc6a7cdd82e350_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020_34507a_lg.jpeg
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 3h
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal_34159a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
VINKYL, Waves, 2000-tal_34257a_8dc70c85dbdaf15_lg.jpeg
VINKYL, Waves, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
3d 3h
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm_34194a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 3h
DAMMSUGARE, Electrolux, "Ultraone", 2000-tal_33605a_8dc70d3c3f04936_lg.jpeg
DAMMSUGARE, Electrolux, "Ultraone", 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft_33935a_8dc6a7fd622a298_lg.jpeg
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34002a_8dc6a80065bf0ac_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal_34062a_8dc6ab77376e044_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal_33906a_8dc6b47b410815d_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 3h
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm_34209a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 2h
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal_34330a_8dc70e494201625_lg.jpeg
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 2h
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972_34460a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 2h
 JANE WÅHLSTEDT, skål, lergods, Jani Keramik, Laholm, signerad_34350a_8dc70d7dd9244bf_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 2h
PETER DE WIT / MARGRETE SANDSTRÖM, brosch, sterlingsilver, Linköping 1979_34085a_8dc6dc17c4510c1_lg.jpeg
PETER DE WIT / MARGRETE SANDSTRÖM, brosch, sterlingsilver, Linköping 1979
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 2h
ARTHUR PERCY, 21 del, servisporslin, flintgods, Gefle, 1900-talets mitt_34274a_8dc70c6f6eb7250_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 2h
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal_34419a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 2h
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal_34263a_8dc70cd63549c79_lg.jpeg
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 2h
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft_34314a_8dc70e4888802a4_lg.jpeg
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 2h
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulptur, snidat trä, signerad och otydligt daterad _34524a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Therese Roger 1886_34306a_8dc70ccf20bbc67_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 2h
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt _34531a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK