BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 SEK
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
KUDDE, bomull, "Morfars trädgård", Cecilia Hall, Jobs Handtryck, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 3/50
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, herr, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering11 000 - 13 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
BAROGRAF, R Fuess, Berlin-Steglitz, nr B 713, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
MAX WALTER SVANBERG, skål, kristall, Kosta
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 6,5 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering4 500 SEK