3d 16h
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22_34146a_lg.jpeg
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 16h
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad _34344a_8dc70d767a88d99_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 16h
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm_34126a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 16h
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, nutida_34457a_lg.jpeg
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 16h
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad_34235a_lg.jpeg
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 16h
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal_34466a_lg.jpeg
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 16h
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft_33911a_8dc6b73866f147b_lg.jpeg
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
3d 16h
OIDENTIFIERAD KOSNTNÄR, 2 st, olja på duk resp pannå, 1900-talets andra hälft, signerade M Stening_34522a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 16h
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft _34078a_8dc6b724624816b_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 16h
KUDDE, bomull, "Morfars trädgård", Cecilia Hall, Jobs Handtryck, 2000-tal_34393b_8dc70d4236f7225_lg.jpeg
KUDDE, bomull, "Morfars trädgård", Cecilia Hall, Jobs Handtryck, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
3d 16h
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft _34066a_8dc6b723a86d0f9_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 16h
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff_34484a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 16h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34004a_8dc6a8f071bf28d_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 16h
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal_34255a_8dc6ddbf1e86ace_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 16h
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta_33889a_8dc6b4789e9e382_lg.jpeg
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 16h
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida_34468a_lg.jpeg
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 16h
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016_34230a_lg.jpeg
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 16h
PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 3/50_34105a_8dc6dc31e15579f_lg.jpeg
PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 3/50
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 17h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_33963a_8dc6a7d13ba0a82_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_34529a_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal_33995a_8dc6b4889407e5d_lg.jpeg
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
3d 17h
ARMBANDSUR, 3 st, herr, 2000-tal_34470a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 3 st, herr, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g_33990a_8dc6a7e985afcf9_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 17h
HERTHA BENGTSSON, karott och såssnipa, porslin, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _34349a_8dc70d7ee427b2f_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal_34176a_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 17h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda _34357a_8dc70d886bdeef8_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g_33548a_8dc62ddddad8571_lg.jpeg
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering11 000 - 13 000 SEK
3d 17h
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien Världens Barn, Gustavsberg_34365a_8dc70d830311737_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft_33934a_8dc6a7fde63996a_lg.jpeg
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft _34426a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33946a_8dc6a7db3a52e8d_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 17h
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut_34273a_8dc70c55c8338f8_lg.jpeg
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33944a_8dc6a7d9fa3a986_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
BAROGRAF, R Fuess, Berlin-Steglitz, nr B 713, 1900-tal_34311a_8dc70d4955797c4_lg.jpeg
BAROGRAF, R Fuess, Berlin-Steglitz, nr B 713, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
CARL-HARRY STÅLHANE, 18 del, servisdelar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33949a_8dc6a7dda1a6389_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
MAX WALTER SVANBERG, skål, kristall, Kosta _34354a_8dc70e300e74ba4_lg.jpeg
MAX WALTER SVANBERG, skål, kristall, Kosta
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33947a_8dc6a7da985a438_lg.jpeg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 17h
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal_34449a_lg.jpeg
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 17h
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal_34207a_lg.jpeg
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal_34369a_8dc70d94efd0789_lg.jpeg
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand_34166a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal_34370a_8dc70d98786f9b8_lg.jpeg
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft _33786a_lg.jpeg
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 17h
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal_34371a_8dc70da1c816586_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g_33328a_8dc62db38c2512f_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
3d 17h
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal_34272a_8dc70c6dc79976c_lg.jpeg
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal_34190a_lg.jpeg
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 6,5 g_34287a_8dc70ce90b30278_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 6,5 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering4 500 SEK