Senast sålt
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ASK, tenn, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 5 del, servisporslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CARMOSÉRING, silver, med blå och vita stenar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, "DS", manuell, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
COLLIER, 4 st, bärnsten, horn och förgyllt silver, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SKOR, curlingkängor, Bally, storlek 39, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med skurna snäckskalskaméer, tot vikt ca 2,2 g
Slutpris700 SEK
Värdering700 SEK
SPINDELUR, Elgin Natl Watch Co, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Slutpris7 200 SEK
Värdering9 000 SEK
ARMBANDSUR, stål, Atlantic, "Världsmästarur", 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SALTKAR MED SKEDAR, 1 par, silver, insats i glas, GEWE, 1953, vikt exkl glasinsats ca 42 g
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CHRISTIAN DIOR, handväska, textil och läder, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 800 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, 2 st, stål, bla Raketa Ryssland, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering15 000 SEK
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft,
Slutpris13 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Slutpris15 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal
Slutpris15 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal
Slutpris15 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och vitguld, med diamanter och fluorit, tot vikt ca 2,3 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.