FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
BORD, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PÄLSKAPPA, mink, sent 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT