FÅTÖLJ, Johanson design, 2000-tal_22365a_8dbc4c952b4f0db_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Johanson design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, kromad metall, 2000-tal_22627a_lg.jpeg
SOFFBORD, kromad metall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, furu, 1970-tal_22654a_lg.jpeg
TAKLAMPA, furu, 1970-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft _22323a_8dbc4e5263e2e7a_lg.jpeg
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GAB 1933, tot vikt ca 143 g_22563a_8dbc65c6942d749_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GAB 1933, tot vikt ca 143 g
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
TAKKRONA, metall, enligt uppgift inköpt på NK, 1960-tal_22527a_8dbc5a3570c0ece_lg.jpeg
TAKKRONA, metall, enligt uppgift inköpt på NK, 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SKEDAR, 17 st silver, GAB, bla 1973, tot vikt ca 248 g_22562a_8dbc65c73fdb065_lg.jpeg
SKEDAR, 17 st silver, GAB, bla 1973, tot vikt ca 248 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, metall, Boréns, 1900-talets andra hälft_22368a_8dbc4cb6e5dc6dc_lg.jpeg
GOLVLAMPA, metall, Boréns, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal_22692a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på pannå, signerad Gilbert_22380a_8dbc641b8b6130f_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på pannå, signerad Gilbert
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_22306a_8dbc640a4791e2e_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, stengods, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
REIJMYREGLAS, 9 del, 1900-talets andra hälft _22417a_8dbc5a22010360c_lg.jpeg
REIJMYREGLAS, 9 del, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
RING, 23k guld, svenska stämplar 1923, vikt ca 8,2 g_22311a_lg.jpeg
RING, 23k guld, svenska stämplar 1923, vikt ca 8,2 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 500 SEK
 TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON_22641a_lg.jpeg
TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, 1900-talets slut, ca 142 x 196 cm_22759a_lg.jpeg
MATTA, 1900-talets slut, ca 142 x 196 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, Markaryd, modell 279, 1900-talets andra hälft_22802a_lg.jpeg
SPEGEL, Markaryd, modell 279, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KAFFE- OCH MOCKASKEDAR, 11+6 st, silver, bla 1930, tot vikt ca 195 g_22564a_8dbc65cf7b41617_lg.jpeg
KAFFE- OCH MOCKASKEDAR, 11+6 st, silver, bla 1930, tot vikt ca 195 g
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
SKÅP, allmoge, furu, 1800-tal_21653a_8dbb9bbbf8e4c51_lg.jpeg
SKÅP, allmoge, furu, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
KRUS, stengods, Vallåkra, 1900-tal_22798a_lg.jpeg
KRUS, stengods, Vallåkra, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
GOLVLAMPA, 1960-/70-tal_22396a_8dbc66a900ed3a7_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FOLKE RICKLUND (1900-1986), olja på pannå, signerad och daterad -73_22433a_8dbc641d48515eb_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstolar, 1 par, "Flow slim", MDF, Italia_22655a_lg.jpeg
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstolar, 1 par, "Flow slim", MDF, Italia
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, Delfts, Holland, 1900-talets andra hälft_22542a_8dbc641e38d23f0_lg.jpeg
YTTERFODER, 3 st, porslin, Delfts, Holland, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, försilvrad metall, 2000-tal_22676a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, försilvrad metall, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1815 samt 1836, tot vikt ca 205 g_22561a_8dbc65c3a9676f6_lg.jpeg
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1815 samt 1836, tot vikt ca 205 g
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
VICKE LINDSTRAND, 49 del, servisglas "Diamant", Kosta, 1900-talets andra hälft _22391a_8dbc4e543164176_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, 49 del, servisglas "Diamant", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, Le Klint, "Star", medium_22702a_lg.jpeg
ADVENTSSTJÄRNA, Le Klint, "Star", medium
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
KORGSÄNG, 1900-talets första hälft _22737a_lg.jpeg
KORGSÄNG, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS, 38 del, te- och kaffeservis, "Sylvia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _22298a_8dbc4e3dca2126e_lg.jpeg
SYLVIA LEUCHOVIUS, 38 del, te- och kaffeservis, "Sylvia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, bordslampa, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft _22803a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, bordslampa, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PER ÅKE REDBO (född 1924), olja på duk, signerad _22343a_8dbc4e3c993f37a_lg.jpeg
PER ÅKE REDBO (född 1924), olja på duk, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal_22355a_8dbc66940987ca9_lg.jpeg
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt_22284a_8dbc4ca1db3036c_lg.jpeg
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GRÄDDKANNA, SOCKERRUSKA OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 230 g_22571b_8dbc659f5dab1cb_lg.jpeg
GRÄDDKANNA, SOCKERRUSKA OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 230 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, Tyskland_22487a_8dbc59ceb9f4546_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal_22708a_lg.jpeg
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida_22634a_lg.jpeg
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida_22696a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
VINKANNA, glas och vitmetall, 1800-/1900-tal_22419a_8dbc5a2a4f71190_lg.jpeg
VINKANNA, glas och vitmetall, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING SK FILMISAR/IDOLBILDER, 1950-tal, bla Doris Day och Brigitte Bardot, samt autografer av bla Nils Poppe_22549a_8dbc64295005c7a_lg.jpeg
SAMLING SK FILMISAR/IDOLBILDER, 1950-tal, bla Doris Day och Brigitte Bardot, samt autografer av bla Nils Poppe
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 36 del, matservis, porslin, "Blå Blomster", 1900-talets andra hälft _22807a_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 36 del, matservis, porslin, "Blå Blomster", 1900-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 500 SEK
TESIL, silver, GAB Stockholm 1953, tot vikt ca 54 g_22557a_8dbc65b195e9694_lg.jpeg
TESIL, silver, GAB Stockholm 1953, tot vikt ca 54 g
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Suter Automatic, 1900-talets andra hälft _22446a_8dbc6449d81a2e3_lg.jpeg
ARMBANDSUR, guld på stål, Suter Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING PINS OCH MEDALJER, bla mässing och silver, 1900-tal_22436a_8dbc64e5ee4c0c3_lg.jpeg
SAMLING PINS OCH MEDALJER, bla mässing och silver, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1841, tot vikt ca 200 g_22560a_8dbc65cbd81df68_lg.jpeg
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1841, tot vikt ca 200 g
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPSFOT, Hovmantorp, 1960-/70-tak_22703a_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, Hovmantorp, 1960-/70-tak
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPINDELUR, Norton, London, 1700-/1800-tal_22569a_8dbc64207a6d0a9_lg.jpeg
SPINDELUR, Norton, London, 1700-/1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar JMP, vikt ca 14,5 g_22590a_8dbc644e8c8f05f_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar JMP, vikt ca 14,5 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT