BROSCH OCH RING, 18k guld, vikt ca 7,7 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Omega Constellation, 1960-/70-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
KISTA, konstläder, Mio, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SOFFBORD, 1930-/40-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 20,9 g
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 SEK
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ETAGEFAT, 4 delar, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ERIK REIMHULT, skulptur, trä, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering3 000 SEK
AKUSTISK GITARR, Levin, LG-8, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
VÄGGRELIEF, sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DANSMASK, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
SOFFBORD, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DÖRRAR, allmoge, 4 st, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT