MATTA, Kelim, ca 296 x 204 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering5 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 23,5g
Slutpris11 500 SEK
Värdering13 000 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 SEK
BAKELSESPADE, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 78 g
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ULF WAHLBERG (1938-2014), färglitografi, signerad och daterad -94
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, malm, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt Keshan, 1900-/2000-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BROSCH, 18k guld, vikta ca 3,6 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 27,8 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 292 x 200 cm
Slutpris200 SEK
Värdering6 000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TABURETT, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
HYLLA, vitlackerat trä, sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm
Slutpris550 SEK
Värdering1 800 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SANDSTRÖM & DE WIT, 1 par örhängen, silver, Margrete Sandström, Linköping 1998
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGRELIEF, stenmassa, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 5,1 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
MOSCHINO, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ANKELBOOTS, 2 par, dam, bla. Bruno Magli, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 237 x 238 cm
Slutpris800 SEK
Värdering2 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm
Slutpris750 SEK
Värdering5 000 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT