MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering6 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris14 000 SEK
Värdering25 000 SEK
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
PÄLSJACKA, Saga Mink, Södra Päls, Norrköping, sannolikt 1980-/90-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
SKIVSPELARE, Pro-Ject RPM 1 Carbon, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL OCH LOCKBURK, tenn, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm
Slutpris200 SEK
Värdering5 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
PHILIPPE STARCK, barstolar, 3 st, "Masters", Kartell, samtida
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
KORGSTOL, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURER, 10 st, skuret och bemålat trä, bla signerade Sigge, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Gärsnäs, 2016
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 3 par, bla silver Stockholm 1958
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 15 st, silver, tot vikt ca 135 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Slutpris200 SEK
Värdering2 500 SEK
SPARGRIS, gjutjärn, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TABURETT, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD/BLOMBORD, 1 par, tidigt 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, sannolikt old, ca 170 x 107 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, signerad
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 295 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 SEK
KARMSTOLAR, 10 st, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT