ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, bla. Certina, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 23,8 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 190 x 82 cm
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 284 x 186 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering6 000 SEK
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
DUK, linnedamast, "Draken", 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, herr, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Slutpris900 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, Bombastik 2013
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 SEK
CIGARETTETUI, silver, K&EC, 1949, vikt ca 200 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
SKEPPARKAVAJ, dam, Bäckmans Norrköping, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Slutpris450 SEK
Värdering3 000 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, med avlastningsbord, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
KARMSTOL, ek, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT