Senast klubbat
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ASK, tenn, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm
Slutpris550 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 237 x 238 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
SEKRETÄR, 1800-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SKOR, curlingkängor, Bally, storlek 39, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Slutpris550 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med skurna snäckskalskaméer, tot vikt ca 2,2 g
Slutpris700 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, mässing, MAE 4420, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Slutpris7 200 SEK
Värdering9 000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP, swedish modern, 1940-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
STOL, Intertek, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Slutpris650 SEK
Värdering3 000 SEK
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK