RING, silver, svenska stämplar DE Falköping 1974
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Boda Artist Collection, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BOCKBORD, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
HUNG-MING CHEN & CHEN YEN WEI, loungefåtölj, "Afteroom Lounge", för Menu, Danmark, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 SEK
WILHELM LINDWALL, akryl, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ILLUM WIKKELSØ, fåtölj, "Capella", N Eilersen, Danmark, 1960-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
VÄGGLAMPA, "Fields Parete", Foscarini, Italien, 2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LEKSAKER, 6 st, Steiff, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KUDDAR, 2 st, rosenkelim, ca 50 x 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
PETER J LASSEN, 3 st skåpsmoduler, Montana, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
GEORGE NELSON, väggur, "Ballclock", Vitra, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, marmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GRAVYR, 1800-tal, "Friaredans i Delsbo"
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 22,5 gram
Slutpris9 200 SEK
Värdering11 000 SEK
FAT, silver, England, 1800-/1900-tal, vikt ca 140 g
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
ILLUM WIKKELSØ., fåtölj med fotpall, "Capella", N Eilersen, Danmark, 1960-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KÄPPAR, 2 st, med silverkrycka, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BING OCH GRÖNDAHL, 4 del, porslin, "Måsen", 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, England, 1800-tal, olja på duk
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, från SJ järnvägar, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, tidigt 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
MATSALSSKÅP, Åmells, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
YTTERFODER, KOPP OCH SKÅLAR, 4 del, keramik, orientaliska, bla 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
PATRICIA URQUIOLA, karmstol, Italien, EMU, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, "Jeeves", Innermost, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
INNERMOST, bordslampa, "Asteroid", Koray Ozgen, Frankrike, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, "Regnaholm", IKEA, ur 1700-talsserien
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Gärsnäs, 2000-tal, snurrbara
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
JOEL KARLSSON, soffbord/sidobord, "Buff", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
ASSIETTER OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 13 del, fajans, Upsala Ekeby, sannolikt 1940-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, empire, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESKEDAR, 19 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 286 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
KOPPARBALJA, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
HUGO BOSS, herrjacka, läder och päls, storlek 52, 2010-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGRELIEFER, 1 par, metall, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vinglas, "Inca", Kosta Boda
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Satsuma, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK