SKRIN, mässing, 1800-tal_14560a_8db40badeffbd2e_lg.jpeg
SKRIN, mässing, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Prins Eugen, Gustavsberg_14708a_8db41736df031ea_lg.jpeg
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Prins Eugen, Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VAS OCH BORDSLAMPOR, 3 del, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft_14646a_8db42640da8912d_lg.jpeg
VAS OCH BORDSLAMPOR, 3 del, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal_14755a_8db4243e8e16cdd_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt Bürk's System_14767a_8db4240ecd5093a_lg.jpeg
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt Bürk's System
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs Studio, signerad _14673a_8db40ba38f9d0ad_lg.jpeg
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs Studio, signerad
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
ÖRHÄNGEN OCH BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 6,9 g_14815a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN OCH BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 6,9 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
GOLVHYLLA, samtida_14584a_8db40b82cb32a50_lg.jpeg
GOLVHYLLA, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
ALLIANSRING, 18k tvåfärgat guld, med mindre diamanter, tot vikt ca 7 g_12787b_8db42647e814759_lg.jpeg
ALLIANSRING, 18k tvåfärgat guld, med mindre diamanter, tot vikt ca 7 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MARIA LANNERSTEDT, akryl, 1900-/2000-tal_14622a_8db426b90dc82c1_lg.jpeg
MARIA LANNERSTEDT, akryl, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal, strl ca 44_14597a_8db4252354b7de0_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal, strl ca 44
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Certina, automatisk, tot vikt ca 27 g_14839a_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Certina, automatisk, tot vikt ca 27 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 14k guld, Genevé, 14k guld, 1970-tal_14580a_8db426508a2e469_lg.jpeg
OMEGA, armbandsur, 14k guld, Genevé, 14k guld, 1970-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
HANS ARNOLD (1925-2010), färglitografi, signerad_14740a_8db426aff06a94f_lg.jpeg
HANS ARNOLD (1925-2010), färglitografi, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
STRSOCKERSKÅL, nysilver, med strösockersked, 1800-/1900-tal_14732a_8db4172bbed7f03_lg.jpeg
STRSOCKERSKÅL, nysilver, med strösockersked, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
LJUSMANSCHETTER, 27 st, glas, 1800-/1900-tal_14770a_8db426440d98249_lg.jpeg
LJUSMANSCHETTER, 27 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal_14634a_8db426d4858db71_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
APOTEKSVÅG, Lindells, 1800-/1900-tal_14621a_8db40ee895070bd_lg.jpeg
APOTEKSVÅG, Lindells, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
DOCKSERVIS SAMT LJUSSTAKAR, tenn, bl a Santesson Stockholm, 1800-/1900-tal_14789a_8db425d38004949_lg.jpeg
DOCKSERVIS SAMT LJUSSTAKAR, tenn, bl a Santesson Stockholm, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPA, smide, sannolikt tidigt 1900-tal_14657a_8db42591c1b5451_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, smide, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TAF ARCHITECHTS, taklampa, "Ambit", Muuto_14736a_8db4268f87922cc_lg.jpeg
TAF ARCHITECHTS, taklampa, "Ambit", Muuto
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GREPSKÅL, nysilver, Kayser, Tyskland, 1900-talets första hälft _14790a_8db4258db34df32_lg.jpeg
GREPSKÅL, nysilver, Kayser, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, golvvas, "Granada", stengods, Gustavsberg_14706a_8db4243abce618c_lg.jpeg
LISA LARSON, golvvas, "Granada", stengods, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, barockstil, sannolikt 1800-tal_14554a_8db426a509ff6da_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, barockstil, sannolikt 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BJÄLLRA/KLOCKA, mässing, möjligen England, 1800-/1900-tal_14771a_8db4253362b814f_lg.jpeg
BJÄLLRA/KLOCKA, mässing, möjligen England, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal_14701a_8db426ea4993d25_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 5 del, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft _14722a_8db418a8473bf20_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 5 del, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal_14762a_8db42406f83e5f8_lg.jpeg
ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 8 st, samtida_14727a_lg.jpeg
STOLAR, 8 st, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LOCKURNA OCH KANDELABRAR, 3 del, keramik, Portugal, 1900-talets andra hälft _14651a_8db4263ffdc2062_lg.jpeg
LOCKURNA OCH KANDELABRAR, 3 del, keramik, Portugal, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_14734a_8db4172ac74e117_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering200 SEK
TRATTGRAMMOFON, Luxophon, 1900-talets början_14693a_8db4265e3eb4cc6_lg.jpeg
TRATTGRAMMOFON, Luxophon, 1900-talets början
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 10 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _14860a_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 10 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
GLASBLOCK, "Aquarium", Murano, Italien_14672a_8db40ba45d10b6e_lg.jpeg
GLASBLOCK, "Aquarium", Murano, Italien
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, 1900-tal, osignerad_14685a_8db426e720af7be_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, 1900-tal, osignerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida _14830a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
OIDENTIFIERD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Ernst von Holst -93_14682a_8db426b5b926f4e_lg.jpeg
OIDENTIFIERD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Ernst von Holst -93
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
PENSELVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-/2000-tal_14756a_8db424398b230de_lg.jpeg
PENSELVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Belid, 2000-tal_14605a_8db40a93b7b9d47_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, Belid, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSUR OCH LJUSSTAKAR, 3 del, porslin, Dresden, 1900-talets andra hälft _14653a_8db40bb63f4e7b9_lg.jpeg
BORDSUR OCH LJUSSTAKAR, 3 del, porslin, Dresden, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Capodimonte Italien, 1900-talets andra hälft _14705a_8db4243ff2bea57_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Capodimonte Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, slät modell, vikt ca 6,5 g_12783a_8db4264ce7b4ee6_lg.jpeg
RING, 18k guld, slät modell, vikt ca 6,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
RING, 18k guld, med safir och mindre diamanter, tot vikt ca 3,9 g_14857a_lg.jpeg
RING, 18k guld, med safir och mindre diamanter, tot vikt ca 3,9 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal_14644a_8db426373e85055_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
OLJETRYCK, sent 1800-tal_14610a_8db42722b72d2d9_lg.jpeg
OLJETRYCK, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PIANODRAGSPEL, Carola, 1900-talets andra hälft _14604a_8db4268c5bab2c9_lg.jpeg
PIANODRAGSPEL, Carola, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SOPPSLEV, silver, svenska stämplar med otydlig årsstämpel 1802_14786a_8db425d2aade0ce_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, svenska stämplar med otydlig årsstämpel 1802
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JASPER MORRISON, matbord, Vitra, "Plate", 2018_14813a_lg.jpeg
JASPER MORRISON, matbord, Vitra, "Plate", 2018
Slutpris7 000 SEK
Värdering12 000 SEK