BARSTOLAR, 1 par, Vantaggio, samtida_15030a_8db47d627adebac_lg.jpeg
BARSTOLAR, 1 par, Vantaggio, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt Ghom, old, ca 322 x 193 cm_15193a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt Ghom, old, ca 322 x 193 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
MÄSSINGSFÖREMÅL, 4 del, mestadels 1900-tal_14940a_8db47cda7ae42ef_lg.jpeg
MÄSSINGSFÖREMÅL, 4 del, mestadels 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OMEGA, herrarmbandsur, 1950-tal_14994a_8db47e400b915bf_lg.jpeg
OMEGA, herrarmbandsur, 1950-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 delar, 1900-tal_14973c_8db471e6ac36a92_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 5 delar, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, sannolikt 1800-tal,  tot vikt ca 100 g_14944a_8db47e340063639_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, sannolikt 1800-tal, tot vikt ca 100 g
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _15123a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄSTATTIRALJER, 2 del, mässing, 1800-/1900-tal_14930a_8db47ceccbc22b6_lg.jpeg
HÄSTATTIRALJER, 2 del, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Gesa Calendar, 1900-talets andra hälft_15162a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Gesa Calendar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_15186a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
MIKROSKOP, Carl Zeiss Jena, nr 75208, 1920/30-tal_15137a_lg.jpeg
MIKROSKOP, Carl Zeiss Jena, nr 75208, 1920/30-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
COLLIER, 4 st, bla bärnsten och brons, 1900-talets andra hälft _15187a_lg.jpeg
COLLIER, 4 st, bla bärnsten och brons, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 6 del, silver, 1800-tal, tot vikt ca 275 g_14942a_8db47e32f4077d3_lg.jpeg
BESTICK, 6 del, silver, 1800-tal, tot vikt ca 275 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_15185a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
MATSKEDAR, 2 st, silver, Andreas Isberg, Skänninge, 1804, vikt ca 96 g
_14947a_8db47e2fcd061c7_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
RAGUSKED, silver, svenska stämplar Tornberg 1806, vikt ca 90 g_14945a_8db47e28f81a52c_lg.jpeg
RAGUSKED, silver, svenska stämplar Tornberg 1806, vikt ca 90 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft_14962a_8db471a060d3798_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERD KONSTNÄR, tusch, otydligt signerad, daterad 1904_15007a_8db47deb80fd7ae_lg.jpeg
OIDENTIFIERD KONSTNÄR, tusch, otydligt signerad, daterad 1904
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 14,9 g_15026a_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 14,9 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
ORIENTMATTA, Afshar, sannolikt old, ca 147 x 185 cm_15142a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afshar, sannolikt old, ca 147 x 185 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal_15149a_lg.jpeg
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-/2000-tal_15046a_8db47d70f0913db_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPARBÖSSA, mässing, Östergötlands Enskilda Bank, 1900-tal._14931a_8db47cc3600ff85_lg.jpeg
SPARBÖSSA, mässing, Östergötlands Enskilda Bank, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_15190a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-talets första hälft _14979a_8db47ccc75bdccb_lg.jpeg
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SILVERATTIRALJER, 3 del, bla svenska stämplar 1869 och 1906, tot vikt ca 95 g_14910a_8db47e31d9a0eef_lg.jpeg
SILVERATTIRALJER, 3 del, bla svenska stämplar 1869 och 1906, tot vikt ca 95 g
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
GOLVUR, 1800-tal_15136a_lg.jpeg
GOLVUR, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATSERVIS, 50 del, porslin, 1900-talets första hälft _15006a_8db47d93635c5e3_lg.jpeg
MATSERVIS, 50 del, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CAFÉSTOLAR, 6 st, 2000-tal_14624a_8db40b9b1d98b3b_lg.jpeg
CAFÉSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
CAFÉSTOLAR, 6 st, 2000-tal_14623a_8db40b9a95e2e2f_lg.jpeg
CAFÉSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SILVERFÖREMÅL, 7 del, bla syset, tot vikt ca 52 g_14949a_8db47e72426fd8c_lg.jpeg
SILVERFÖREMÅL, 7 del, bla syset, tot vikt ca 52 g
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, kinesisk stil, 1900-/2000-tal_14980a_8db471dc6e0e5b3_lg.jpeg
YTTERFODER, 2 st, porslin, kinesisk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, taklampa, mässing, modell 532, Markaryd_15155a_lg.jpeg
HANS-AGNE JACOBSSON, taklampa, mässing, modell 532, Markaryd
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
PIPHUVUDEN, 2 st, silver, svenska stämplar 1846 samt 1886_14908a_8db47ce3db090c7_lg.jpeg
PIPHUVUDEN, 2 st, silver, svenska stämplar 1846 samt 1886
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SEKRETÄR, rokokostil, 1900-talets första hälft_15036a_8db47d6f0ee995d_lg.jpeg
SEKRETÄR, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SKÅP, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal_15147a_lg.jpeg
SKÅP, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSRAMAR, 1 par, mässing och glas, sannolikt 1900-tal_15000a_8db47e0555c816f_lg.jpeg
BORDSRAMAR, 1 par, mässing och glas, sannolikt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TISSOT, herrarmbandsur, 14k guld_14995a_8db47e4dada1cfc_lg.jpeg
TISSOT, herrarmbandsur, 14k guld
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 14,4 g_15027a_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 14,4 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", bringare och tekanna, Rörstrand_14974a_8db47ed873d15e4_lg.jpeg
HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", bringare och tekanna, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft_15132a_lg.jpeg
SKÄNK, 1800-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, 1900-/2000-tal_15019a_8db47d9a6dd9f49_lg.jpeg
GARDINOMTAG, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, motiv av mistel, Gustavsberg_14906a_8db47cbfa1f2249_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, stengods, motiv av mistel, Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 1 par, 1800-tal, oljemålningar_15008a_8db47dd62f81ef7_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNINGAR, 1 par, 1800-tal, oljemålningar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BÄGARE, silver, 1700-tal, vikt ca 34 g_14911a_8db47da66c4309c_lg.jpeg
BÄGARE, silver, 1700-tal, vikt ca 34 g
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft_14961a_8db471a5465f329_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BURKAR MED LOCK, 2 st, glas, 1800-tal_14986a_8db47d28772d516_lg.jpeg
BURKAR MED LOCK, 2 st, glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MORTEL, marmor, 1900-tal_15177a_lg.jpeg
MORTEL, marmor, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK