STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Sigma, Vivitar, Tokina
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
MODELLSKEPP, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
DUK OCH SERVETTER 13 del, linnedamast, 1900-tal, broderat monogram H
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTUR, marmor, samtida
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HALSDUK/HUVA, mink, HPI of Sweden
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRITA HANSSON (1918-1979), akvarell, monogramsignerad och daterad 51
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
JUSTUS LUNDEGÅRD (1860-1924), kopiemålning efter Gillis Hafströms "Smugglarna"
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLAR, 4 st, keramik, bla Gabriel och Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt,
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 par, mässing, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm
Slutpris600 SEK
Värdering1 800 SEK
STOL, Intertek, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SAMLING SMYCKEN, bla silver, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
RING, 14k guld, tot vikt ca 2 g
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MOCKASERVIS, 17 del, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, tenn, Frejas boning, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
KORGSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 SEK
TUMLARE, SALTKAR OCH SERVIETTRING, silver, tot vikt ca 65 g
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering6 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT