BORDSSPEGEL, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, delvis pansarlänk, vikt ca 37,9 g
Slutpris18 500 SEK
Värdering18 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 83 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, patinerad mässing, antikiserande stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 3 st, barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
TRÅGSOFFA, rokokostil, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
TAKPLAFOND, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
GUNNAR NYLUND, hänkelvas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RING, sterlingsilver, 1900-talets mitt, Danmark
Slutpris2 400 SEK
Värdering400 SEK
LAGE HELLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 58
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
TILLBRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
DAVID TERRAZAS MORALES, efter, fotografi, osignerat, Photos d'Art, Italien, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
VINKYL, Sandströms, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
TEKANNA, Kina, porslin, sannolikt 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
HELGE LEIKANDER, 6 st stolar, Mood Art, 2005
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, 1920-tal, total vikt ca 516 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Gant, storlek ca 38
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SIDOBORD, mahogny, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SERVETTER, 11+1 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESKEDAR, 9 + 6 st, silver, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 187 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGLAR, 3 st , 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TAKKRONA, mässing, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, 3 st, bla silver, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, ca 290 x 208 cm
Slutpris300 SEK
Värdering5 000 SEK
SOFFA OCH 2 ST KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering5 000 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 4 st färglitografier, signerad och numrerade
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT