SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Slutpris850 SEK
Värdering2 500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, silver, Svärdstecknet för kungliga svärdsorden, C.F. Carlman
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
HÖRNSKÅP, ek, 1700-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
BRINGARE, glas, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, tax
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 3 st, grafiska blad, 1800-/1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 247 x 340 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
HATTDEKORATIONER, nålar mm, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DUK, linne, Linneväveriet i Horred, ca 250 x 145 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 78 del, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
VAS, keramik, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STEGE, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant ca 0.35 ct, tot vikt ca 2,8 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BROSCH OCH RING, 18k guld, vikt ca 7,7 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Omega Constellation, 1960-/70-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
KISTA, konstläder, Mio, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT