SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, 1900-tal, med lejonmaskaroner
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
GARDINSTÅNG, patinerad mässing, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm
Slutpris4 600 SEK
Värdering9 000 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KNIV, Finland, 1900-tal, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MONTERSKÅP, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Kelim, ca 400 x 324 cm
Slutpris200 SEK
Värdering9 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MORAKNIV, trä och läder, Finland, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPELDOSA, porslin, Goebel
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
ASK, i form av bok, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 205 cm
Slutpris700 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
KAPPA, dam, Maska, strlk 38
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PÄLSKAPPA, dam, sent 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ISHINK, Alfi, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stol, "VICOSOLO", Fritz Hansen, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KITTEL, svartmålad plåt, 1900-tal, större modell
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LYCKOTROLL, plast, Thomas Dam, Danmark, sannolikt 1970-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TIDNINGSSTÄLL, "Subway", Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT