1
8d 5h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
8d 5h
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 2h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 2h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 2h
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Aktuellt bud13 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
9d 3h
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 3h
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 3h
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
9d 3h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
9d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tage Göthlin, Tesi, 1962
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 4h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 5h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
10d 2h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_33954a_8dc6aabf82fa546_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 2h
KISTA, 1700-talets andra hälft_34033a_8dc6b721aa25ce7_lg.jpeg
KISTA, 1700-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal_33901a_8dc6a7ca34a8e53_lg.jpeg
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt_33973a_8dc6aad4004ae3e_lg.jpeg
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34010a_8dc6aac50b017fa_lg.jpeg
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_33964a_8dc6a7d20de3725_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
ASK, tenn, 1900-tal_33923a_8dc6a7cc2a79c28_lg.jpeg
ASK, tenn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal_33965a_8dc6a7d2a8595ae_lg.jpeg
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_34217a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 2h
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 2h
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal_34134a_lg.jpeg
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 3h
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft _34069a_8dc6b72adc58ec1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 3h
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal_33912a_8dc6b48697036b7_lg.jpeg
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 3h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad _33957a_8dc6a7d779cb0c9_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
11d 4h
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala_34189a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 4h
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal_34016a_8dc6aabdda5f348_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 4h
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad _33958a_8dc6a7d58f16628_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 4h
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början_33951a_8dc6a7ce91109c6_lg.jpeg
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal_34041a_8dc6ab79f45409a_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft_34199a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g_33972a_8dc6a7df3f1af88_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
12d 3h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt_33997a_8dc6aabc3f8910b_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 3h
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal_34118a_lg.jpeg
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 3h
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida_34042a_8dc6b47935dd1bd_lg.jpeg
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 3h
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal_34003a_8dc6aab7122593e_lg.jpeg
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal_33961a_8dc6b4781717a82_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 3h
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft _33959a_8dc6a7d8e073f2e_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 4h
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal_33929a_8dc6a7ccba934a1_lg.jpeg
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 4h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _34127a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 2h
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_33962a_8dc6a7dbc83fad1_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 3h
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal_34032a_8dc6aac06c495e3_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 3h
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _34113a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 3h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft _33987a_8dc6b71bd6a628e_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering900 SEK
13d 3h
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal_34030a_8dc6b71ed5852e0_lg.jpeg
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 3h
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft _34119a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT