1
3d 22h
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida_33703a_lg.jpeg
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 22h
 ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal_33597a_8dc650459576b27_lg.jpeg
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
BURK MED LOCK, sten och mässing, Italien, sannolikt 1900-talets mitt_33968a_8dc6a7d6e0e7526_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 21h
GOLVVAS, lergods, 1900-tal_33936a_8dc6b484ed6fe4b_lg.jpeg
GOLVVAS, lergods, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_34059a_8dc6ab58a4c0099_lg.jpeg
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal_34013a_8dc6b71a631b2df_lg.jpeg
HISSGARDIN, bomull, "Stensöta", GP & J Baker, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
4d 21h
TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34015a_8dc6aad227ac395_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_33999a_8dc6a8f4d52ed8d_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 21h
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal_33985a_8dc6aad33ae23fd_lg.jpeg
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 22h
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal_34012a_8dc6aabd22453eb_lg.jpeg
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 22h
SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets mitt_33924a_8dc6a7cd4996004_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 22h
VÄGGRELIEFER, 2 st, metall, 1900-tal_34011a_8dc6b737caf7448_lg.jpeg
VÄGGRELIEFER, 2 st, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 22h
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal_34225a_lg.jpeg
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 21h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell _33988a_8dc6b71b2cd7063_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 21h
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal_34131a_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 21h
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt_34058a_8dc6ab78e403088_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 21h
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg_34077a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 21h
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34009a_8dc6a7ff2295c05_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 21h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_34220a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_34197a_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal_34205a_lg.jpeg
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft _34064a_8dc6b476499c02d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt_34008a_8dc6b73568f3cbb_lg.jpeg
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 21h
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 22h
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, axelremsväska, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, plånbok och etui, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, kalenderomslag
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, handväska
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 23h
LOUIS VUITTON, plånbok, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 23h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 0h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
7d 0h
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 21h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 21h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 21h
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Aktuellt bud13 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
7d 21h
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 21h
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 22h
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
7d 22h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7d 22h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tage Göthlin, Tesi, 1962
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 23h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 23h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
8d 21h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_33954a_8dc6aabf82fa546_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT