Kategorier

1
3d 17h
LOUIS VUITTON, plånbok och etui, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, kalenderomslag
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, handväska
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, plånbok, "Zippy Organizer"
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, plånbok, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 17h
LOUIS VUITTON, handväska, "Houston"
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 17h
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 17h
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 17h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 15h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 15h
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 15h
PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 15h
DAN IHREBORN, pall, "Lins pall", Move, 2000-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 16h
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par, lampor, mässing, modell B221, Markaryd, 1900-talets mitt
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 16h
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 16h
NILS JONSSON, 7 del, matsalsmöbel, Troeds, Bjärnum, 1960-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 16h
NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
4d 16h
INGEGERD SILOW, matta, rölakan, "Dellen", 1900-tal, ca 170 x 230 cm
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
4d 16h
SOFFBORD, marmor, "Plateau", Adea, nutida
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 16h
JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2479, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 16h
LISA LARSON (född 1931), skulptur, brons, "Meditation" signerad och numrerad 382
Aktuellt bud8 600 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
4d 17h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 17h
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 17h
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal
Aktuellt bud11 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
4d 17h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 17h
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 17h
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
4d 17h
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 17h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 17h
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 18h
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 15h
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis_34196a_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 15h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_34175a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 15h
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida_34052a_8dc6a80495aa92e_lg.jpeg
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 16h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_34147a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 16h
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", bordslampa, för Rubn Lightning, 2000-tal_34139a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", bordslampa, för Rubn Lightning, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 15h
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal
_34170a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal_34117a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_34164a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 15h
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal_34169a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt_33969a_8dc6a7d962e891e_lg.jpeg
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal_34181a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33970a_8dc6b477619d8a0_lg.jpeg
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
 JOHAN LINDSTÉN, golvlampa, "Orbit", formgiven 2011, Gärsnäs_33789a_lg.jpeg
JOHAN LINDSTÉN, golvlampa, "Orbit", formgiven 2011, Gärsnäs
Aktuellt bud300 SEK
Värdering5 000 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 9-10/5 STÄNGT

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.