- DesignRensa filter
STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
YVES SAINT LAURENT, glasögonbågar, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, Kost Boda, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
KANDELABRAR, 2 st, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge, 1950-/60-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK