1
5d 19h
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida_34163a_lg.jpeg
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 19h
TIMO SARPANEVA, 1 par ljusstakar, glas, "Arkipelago", Iittala, 1900-talets andra hälft _34248a_8dc6dda7a93fbc0_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 19h
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal_34048a_8dc6b71faa13c3f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 19h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _34244a_8dc70ce00a1d2f1_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 18h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_34529a_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 19h
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut_34273a_8dc70c55c8338f8_lg.jpeg
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 19h
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal_34028a_8dc6b7189899d19_lg.jpeg
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 19h
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft_34123a_lg.jpeg
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 19h
TAKLAMPA , Fagerhults belysning, mässing, 1900-talets andra hälft_34471a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 19h
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell_33993a_8dc6b719d12b8e7_lg.jpeg
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 19h
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal_34256a_8dc70c8789b78f5_lg.jpeg
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 19h
LJUSSTAKAR, 1 par snarlika, förgylld brons, 1800-talets första hälft_33632b_8dc6505018f63c7_lg.jpeg
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 500 SEK
6d 19h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida_34436a_lg.jpeg
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 19h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft_33998a_8dc6aac28841656_lg.jpeg
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
6d 19h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och trä, 1900-talets första hälft_33955a_8dc6b72b83fc940_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 20h
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal_33906a_8dc6b47b410815d_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 18h
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal_34263a_8dc70cd63549c79_lg.jpeg
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft _34324a_8dc70e6dc2590c1_lg.jpeg
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
TAKLAMPA, 1920-/30-tal_34325a_8dc70d39a490083_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
8d 18h
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal_34454a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 18h
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _34261a_8dc70dcc56bf7f3_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 19h
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida_34388a_8dc70d4e8035e5a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal_34445a_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _32826a_8dc70dcd626833d_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal_32832a_8dc70d36919986b_lg.jpeg
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 18h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt_34367a_8dc70d2d1fbf68e_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 19h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft _34536a_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 19h
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_34505a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 18h
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft_34305a_8dc70cdee1c760e_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 18h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_34464a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 18h
VÄGGLAMPETT, smide, 1900-/2000-tal_34270a_8dc70c7f64ec903_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, smide, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-/2000-tal_34283a_8dc70d2a695139a_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 19h
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida_34398a_8dc70d50c5fad5c_lg.jpeg
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
10d 19h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut_34368a_8dc70d2b90e75c9_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 19h
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida_34469a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 18h
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft_34479a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 18h
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34386a_8dc70d314182882_lg.jpeg
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 18h
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34385a_8dc70d326b96e9c_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
11d 18h
KANDELABRAR, 2 st, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal_34269a_8dc70c6b2eb8936_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 19h
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft _34341a_8dc70d2fb5271a5_lg.jpeg
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 20h
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida_34395a_8dc70cb49f3448f_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK