1
7d 18h
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt _34531a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark_34336a_8dc70d7a2439ab0_lg.jpeg
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt_34447a_lg.jpeg
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal_34271a_8dc70c65ac6d61e_lg.jpeg
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 18h
PAUL KEDELV, skål, kristall, Flygsfors, signerad och daterad Kedelv Flygsfors 55_34251a_8dc6dd956303609_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
8d 18h
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt_34450a_lg.jpeg
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 19h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_34377a_8dc70d8f2d5b478_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
MONICA BRATT, bonbonjär, rött glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_34375a_8dc70d912e0fc73_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt_34338a_8dc70d80d9bba46_lg.jpeg
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
CYLINDERSKÅL, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_34376a_8dc70e5b0f34780_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
8d 19h
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt_34337a_8dc70d789095a6c_lg.jpeg
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34276a_8dc70c81dd47841_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal_34503a_lg.jpeg
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
SERVISPORSLIN, 13 del, porslin, "Indiana", Rörstrand, 1960-/70-tal_34339a_8dc70d8b8538f45_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 13 del, porslin, "Indiana", Rörstrand, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 19h
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad _34346a_8dc70d7587ff01d_lg.jpeg
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 17h
STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt_34340a_8dc70d843436701_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 18h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad _34525a_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida_34389a_8dc70d4826728e4_lg.jpeg
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
11d 18h
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g_34090a_8dc6dc190cc278d_lg.jpeg
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 18h
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980_34246a_8dc6dd93ac0e93e_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 18h
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_34440a_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 18h
ARMBAND, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge, 1950-/60-tal_34088a_8dc70e5ad4922db_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
11d 18h
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft _34086a_8dc6dc111828b49_lg.jpeg
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 18h
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft _34275a_8dc70c675ebb444_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 18h
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut_34304a_8dc70cd13a2e21a_lg.jpeg
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
11d 19h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt_34492a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 19h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt_34240a_8dc70cc243f2bce_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering3 000 SEK