1
7d 13h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _34193a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 13h
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34010a_8dc6aac50b017fa_lg.jpeg
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 13h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_33964a_8dc6a7d20de3725_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 14h
ROYAL COPENHAGEN, 5 del, servisporslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft _33919a_8dc6a7c98394168_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_34001a_8dc6aac16817a97_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
8d 13h
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt_33969a_8dc6a7d962e891e_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
8d 13h
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33970a_8dc6b477619d8a0_lg.jpeg
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal_34000a_8dc6aac35cafbf7_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 13h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad _33957a_8dc6a7d779cb0c9_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
8d 13h
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala_34189a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 13h
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal_34016a_8dc6aabdda5f348_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 14h
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad _33958a_8dc6a7d58f16628_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
9d 13h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt_33997a_8dc6aabc3f8910b_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 13h
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal_34003a_8dc6aab7122593e_lg.jpeg
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 13h
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand_34061a_8dc6ab769559100_lg.jpeg
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 13h
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft _33959a_8dc6a7d8e073f2e_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal_33929a_8dc6a7ccba934a1_lg.jpeg
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 14h
VASER, 2 st, keramik, Uppsala Ekeby samt Etelhem, 1900-talets andra hälft_34133a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 12h
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_33962a_8dc6a7dbc83fad1_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 13h
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_34017a_8dc6aabb1889d5b_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 13h
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _34063a_8dc6ab7601a6f15_lg.jpeg
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 14h
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal_34007a_8dc6aab7c715739_lg.jpeg
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 SEK
11d 13h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34004a_8dc6a8f071bf28d_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 13h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_33963a_8dc6a7d13ba0a82_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 13h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33946a_8dc6a7db3a52e8d_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 13h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33944a_8dc6a7d9fa3a986_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 13h
CARL-HARRY STÅLHANE, 18 del, servisdelar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33949a_8dc6a7dda1a6389_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 13h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33947a_8dc6a7da985a438_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 13h
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand_34166a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 13h
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal_34065a_8dc6ab595fe2366_lg.jpeg
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 14h
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft_33926a_8dc6a7cdd82e350_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 14h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34002a_8dc6a80065bf0ac_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 14h
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal_34062a_8dc6ab77376e044_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT