EN
Shortest time left
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
JANE WÅHLSTEDT, skål, lergods, Jani Keramik, Laholm, signerad
Current bid100 SEK
Est300 SEK
PETER DE WIT / MARGRETE SANDSTRÖM, brosch, sterlingsilver, Linköping 1979
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
ARTHUR PERCY, 21 del, servisporslin, flintgods, Gefle, 1900-talets mitt
Current bid600 SEK
Est600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulptur, snidat trä, signerad och otydligt daterad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Therese Roger 1886
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Current bid250 SEK
Est500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5
Current bid100 SEK
Est300 SEK
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
Current bid100 SEK
Est300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Current bid100 SEK
Est300 SEK
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39
Current bid100 SEK
Est300 SEK
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g
Current bid12,500 SEK
Est14,000 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
DAG PETERSON (född 1939), färglitografi, signerad och numrerad 106/200
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
HÄNGE OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt förgyllt silver, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est400 SEK
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Current bid400 SEK
Est600 SEK
FIGURER, 2 st, plast, troll, Thomas Dam, Danmark, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Current bid400 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Current bid700 SEK
Est1,800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Current bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Current bid750 SEK
Est700 SEK
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
YNGVE SVEDLUND (1925-2017), färglitografi, signerad och daterad -83
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Current bid1,300 SEK
Est5,000 SEK
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g
Current bid5,800 SEK
Est7,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Current bid250 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Current bid200 SEK
Est800 SEK
BESTICK, 47 del, silver, J Tostrup, Norge, tot vikt inkl knivar vikt ca 1 720 g inkl knivar
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.