4d 2h
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulptur, snidat trä, signerad och otydligt daterad _34524a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Therese Roger 1886_34306a_8dc70ccf20bbc67_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
4d 2h
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt _34531a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 2h
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark_34336a_8dc70d7a2439ab0_lg.jpeg
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 2h
KARMSTOLAR, 1 par, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft_34238a_8dc70c8f75be17d_lg.jpeg
Current bid1,400 SEK
Est2,500 SEK
4d 3h
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38_34513a_lg.jpeg
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g_34296a_8dc70cf42b2d9a6_lg.jpeg
RING, 18k guld, SVL Stockholm 1963, med ametiskt, tot vikt ca 5,8 g
Current bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
4d 3h
 FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark_34343a_8dc70dc839b9533_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5_34394a_8dc70d52e3116c5_lg.jpeg
BALLY, 1 par, sandaletter, strlk 39,5
Current bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40_34280a_8dc70c72b10bb30_lg.jpeg
DAMSTÖVLAR, Dasia, strlk 40
Current bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39_34512a_lg.jpeg
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39_34279a_8dc70c6cd811f71_lg.jpeg
DAMSKOR, 1 par, Scolaro, pumps, strlk 39
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal_34504a_lg.jpeg
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g_34262a_8dc70c642bc560b_lg.jpeg
TISSOT, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt inkl urverk ca 30 g
Current bid12,000 SEK
Est14,000 SEK
4d 3h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76_34533a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 3h
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A_34362a_8dc70d1de2111a6_lg.jpeg
GITARR, Jasmine, modell TS 93C A
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
4d 3h
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft _34476a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 3h
DAG PETERSON (född 1939), färglitografi, signerad och numrerad 106/200_34502a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 3h
HÄNGE OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt förgyllt silver, 1900-talets mitt_34253a_8dc6dd8b88014ec_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est400 SEK
4d 3h
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft _34324a_8dc70e6dc2590c1_lg.jpeg
TAKKRONA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 3h
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm_34478a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
4d 3h
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början_34429a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Current bid400 SEK
Est600 SEK
4d 3h
FIGURER, 2 st, plast, troll, Thomas Dam, Danmark, 1900-talets andra hälft_34448a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt_34447a_lg.jpeg
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g_34260a_8dc70c7460082f8_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Current bid400 SEK
Est400 SEK
4d 3h
TAKLAMPA, 1920-/30-tal_34325a_8dc70d39a490083_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1920-/30-tal
Current bid200 SEK
Est1,800 SEK
4d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell_34431a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 3h
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g_34302a_8dc70cfe1a2ddc5_lg.jpeg
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
4d 3h
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal_34472a_lg.jpeg
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_34358a_8dc70d9375f7d47_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt_34511a_lg.jpeg
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 3h
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g_34259a_8dc70c759ada7bb_lg.jpeg
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Current bid750 SEK
Est700 SEK
4d 3h
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal_34271a_8dc70c65ac6d61e_lg.jpeg
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
4d 3h
YNGVE SVEDLUND (1925-2017), färglitografi, signerad och daterad -83_34498a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 3h
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal_34517a_lg.jpeg
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 4h
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm_34443a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Current bid450 SEK
Est5,000 SEK
5d 2h
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g_34317a_8dc70d9ea53c572_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, Balestra, vikt ca 12 g
Current bid5,800 SEK
Est7,000 SEK
5d 2h
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg_34364a_8dc70d8761d8e9d_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, "Väst" ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Current bid250 SEK
Est400 SEK
5d 2h
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm_34515a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 2h
BESTICK, 47 del, silver, J Tostrup, Norge, tot vikt inkl knivar  vikt ca 1 720 g inkl knivar_34100a_8dc6dc2e899a693_lg.jpeg
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
5d 2h
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt_34516a_lg.jpeg
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
5d 2h
ARMBAND, silver, kedjelänk, 1900-talets andra hälft _34091a_8dc6dc1a437684a_lg.jpeg
ARMBAND, silver, kedjelänk, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est800 SEK
5d 2h
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal_34454a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
5d 2h
KAFFESKEDAR OCH SILLGAFFLAR, 13 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g _34103a_8dc6dc229cc8401_lg.jpeg
Current bid500 SEK
Est800 SEK
5d 2h
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt_33991a_8dc70e4d4551c87_lg.jpeg
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt
Current bid1,100 SEK
Est3,000 SEK
5d 2h
HÖRNSKÅP, allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-talets andra hälft _34310a_8dc70d232cc55c7_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
5d 2h
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _34261a_8dc70dcc56bf7f3_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 2h
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad _34360e_8dc70d89a6edaf8_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK