Last received
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Current bid11,000 SEK
Est14,000 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Current bid7,200 SEK
Est6,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och trä, 1900-talets första hälft
Current bid150 SEK
Est300 SEK
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Current bid6,400 SEK
Est6,000 SEK