4d 9h
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
4d 9h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
4d 9h
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
4d 9h
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
4d 9h
Current bid11,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
4d 9h
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
4d 9h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Current bid3,400 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
4d 9h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Current bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
4d 10h
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
4d 10h
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Current bid1,600 SEK
Est4,000 SEK
4d 10h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
4d 10h
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
4d 10h
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
4d 10h
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Current bid700 SEK
Est1,800 SEK
4d 10h
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
4d 10h
Current bid8,200 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
4d 10h
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
4d 10h
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
Current bid4,200 SEK
Est5,000 SEK
4d 10h
Current bid4,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
4d 10h
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
4d 10h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
4d 10h
Current bid850 SEK
Est1,800 SEK
4d 10h
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
4d 10h
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Current bid600 SEK
Est4,000 SEK
4d 10h
Current bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
4d 10h
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Current bid1,400 SEK
Est2,000 SEK