Last received
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal
Current bid11,500 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal
Current bid8,200 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft,
Current bid4,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn
Current bid850 SEK
Est1,800 SEK
Current bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Current bid1,400 SEK
Est2,000 SEK