Last received
TAKLAMPA, sannolikt Böhlmarks, 1930-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad och daterad 89
Current bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm
Current bid850 SEK
Est2,500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid250 SEK
Est300 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
BIRGITTE FRIGAST, 2 st tomtenissar, porslin/textil, Danmark
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SITTPUFF, Profim, samtida
Current bid200 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
BARPALL, Blå Station, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Current bid1,000 SEK
Est5,000 SEK
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Current bid750 SEK
Est4,000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Current bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est400 SEK
Current bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LOUIS VUITTON, axelband, läder
Current bid350 SEK
Est500 SEK
ROLEX, Oyster Precision, armbandsur, 1974
Current bid15,000 SEK
Est25,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Current bid1,200 SEK
Est4,000 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Current bid8,200 SEK
Est4,000 SEK
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Current bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK