5d 9h
MATTA, Kelim, ca 290 x 208 cm_34473a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 290 x 208 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
5d 9h
SPEGLAR, 3 st , 1900-tal_34434a_lg.jpeg
SPEGLAR, 3 st , 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 9h
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 6 g_34295a_8dc70cf1d0afc04_lg.jpeg
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 6 g
Current bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
5d 9h
PAUL KEDELV, skål, kristall, Flygsfors, signerad och daterad Kedelv Flygsfors 55_34251a_8dc6dd956303609_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est500 SEK
5d 9h
VÄGGRELIEF,  sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt_34437a_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal_34418a_lg.jpeg
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
5d 10h
SKEDAR, 2 st, silver, bla J Tostrup, Norge, tot vikt ca 85 g_34104a_8dc6dc2a34b543a_lg.jpeg
SKEDAR, 2 st, silver, bla J Tostrup, Norge, tot vikt ca 85 g
Current bid400 SEK
Est500 SEK
5d 10h
COLLIER, 3 st, 18k vitguld och odlade pärlor, tot guldvikt ca 14 g_34084a_8dc6dc0df0eab54_lg.jpeg
COLLIER, 3 st, 18k vitguld och odlade pärlor, tot guldvikt ca 14 g
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK
5d 10h
VÄGGUR, 1900-talets början_34247a_8dc70e470279121_lg.jpeg
VÄGGUR, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 10h
KUDDE, textil, design Ragnheiður Ösp Sigurðardóttir, Design House, nutida_34392a_8dc70d3f1387940_lg.jpeg
KUDDE, textil, design Ragnheiður Ösp Sigurðardóttir, Design House, nutida
Current bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
FÅTÖLJ, "Crown Easy Chair", Chris Martin och Magnus Elebäck, Massproduction, 2000-tal_34403a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 10h
HÄNGE, förgyllt, i form av löv_34098a_8dc6dc0fdc9fb40_lg.jpeg
HÄNGE, förgyllt, i form av löv
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
TABURETT, 1800-/1900-tal_34422a_lg.jpeg
TABURETT, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 10h
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida_34388a_8dc70d4e8035e5a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida
Current bid350 SEK
Est400 SEK
5d 10h
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal_34445a_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt_34450a_lg.jpeg
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 10h
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,5 g_34301a_8dc70cfbbc90346_lg.jpeg
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,5 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
5d 10h
HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 22/125, daterad 1990_34245a_8dc70c84878af59_lg.jpeg
HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 22/125, daterad 1990
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
5d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad _34307a_8dc70ccdb7b8fca_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 10h
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal_34417a_lg.jpeg
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
5d 10h
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark_34404a_lg.jpeg
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 10h
REIJMYREGLAS, 47 del, bla Monica Bratt, 1900-talets andra hälft _34480a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 10h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_34377a_8dc70d8f2d5b478_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
MONICA BRATT, bonbonjär, rött glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_34375a_8dc70d912e0fc73_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt_34338a_8dc70d80d9bba46_lg.jpeg
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
CYLINDERSKÅL, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_34376a_8dc70e5b0f34780_lg.jpeg
Current bid300 SEK
Est400 SEK
5d 10h
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt_34337a_8dc70d789095a6c_lg.jpeg
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g_34300a_8dc70cfae02f8d5_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
5d 10h
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal_34474a_lg.jpeg
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
5d 10h
HELLE ALLPASS (Danmark, 1932-2000), skål, stengods, signerad_34433a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34276a_8dc70c81dd47841_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 9h
ORIENTMATTA, sannolikt Keshan, 1900-/2000-tal_34519a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt Keshan, 1900-/2000-tal
Current bid1,600 SEK
Est6,000 SEK
6d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal_34455a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
6d 9h
IDOLKORT, "Sportens stjärnor i färg", redigerad av Bengt Bedrup, Hemmets Journal, 1960-tal_34496a_lg.jpeg
Current bid1,000 SEK
Est25,000 SEK
6d 9h
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal_34503a_lg.jpeg
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, etsning, otydligt signerad och numrerad 44/50_34451a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm_34497a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Current bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
6d 9h
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del glöggservis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade_34421a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
 MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad samt daterad -08_34264a_8dc70c610f3c1a5_lg.jpeg
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad samt daterad -08
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
SPELBORD, ek, nyrenässans, 1800-talets slut_34284a_8dc70cc5fe8bccc_lg.jpeg
SPELBORD, ek, nyrenässans, 1800-talets slut
Current bid300 SEK
Est800 SEK
6d 9h
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _32826a_8dc70dcd626833d_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
SERVISGLAS, 32 del, sannolikt modell "Öster", Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt _34372a_8dc70e3665594fc_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 9h
SKÅLAR, 2 st, glas, bla Simon Gate, Orrefors, signerad_34355a_8dc70e35416c27d_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, glas, bla Simon Gate, Orrefors, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 9h
GRAFISKT BLAD, oljetryck, 1800-/1900-tal_34308a_8dc70cd04d007cc_lg.jpeg
GRAFISKT BLAD, oljetryck, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal_32832a_8dc70d36919986b_lg.jpeg
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 9h
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, nutida_34423a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, nutida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt_34367a_8dc70d2d1fbf68e_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
ARMBAND, 18k guld, x-länk, Stockholm 1967, vikt ca 14 g_34082a_8dc6dc1b84464d6_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, x-länk, Stockholm 1967, vikt ca 14 g
Current bid6,400 SEK
Est8,000 SEK