Last received
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, nutida
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KUDDE, bomull, "Morfars trädgård", Cecilia Hall, Jobs Handtryck, 2000-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 3/50
Current bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, herr, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
HERTHA BENGTSSON, karott och såssnipa, porslin, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Syd", ur serien Världens Barn, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BAROGRAF, R Fuess, Berlin-Steglitz, nr B 713, 1900-tal
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
MAX WALTER SVANBERG, skål, kristall, Kosta
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 6,5 g
Current bid3,600 SEK
Est4,500 SEK
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
HALSRINGAR, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal
Current bid650 SEK
Est800 SEK
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
VINKYL, Waves, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
DAMMSUGARE, Electrolux, "Ultraone", 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
PETER DE WIT / MARGRETE SANDSTRÖM, brosch, sterlingsilver, Linköping 1979
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
Current bid200 SEK
Est600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK