Last received
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Current bid600 SEK
Est1,800 SEK
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Current bid500 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g
Current bid10,500 SEK
Est14,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
MICHAEL CARLSON, brosch, silver, sannolikt 1980-tal
Current bid500 SEK
Est800 SEK
BORD, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
BORD, 1900-talets början, med skiva av kakel
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002
Current bid500 SEK
Est1,200 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 29 g
Current bid13,500 SEK
Est17,000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Current bid200 SEK
Est800 SEK
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida
Current bid350 SEK
Est800 SEK
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid300 SEK
Est600 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), spegel, empire, förgylld och bronserad, Stockholm,1800-tal
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Current bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est500 SEK
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid450 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK