8d 6h
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad_34416a_lg.jpeg
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 6h
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm_34462a_lg.jpeg
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Current bid600 SEK
Est1,800 SEK
8d 6h
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft _34086a_8dc6dc111828b49_lg.jpeg
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 6h
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt_34465a_lg.jpeg
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 6h
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft _34275a_8dc70c675ebb444_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 6h
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut_34304a_8dc70cd13a2e21a_lg.jpeg
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Current bid500 SEK
Est800 SEK
8d 6h
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g_34291a_8dc70cec739f7ff_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, NSE A11, vikt ca 22,5 g
Current bid10,500 SEK
Est14,000 SEK
8d 6h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt_34492a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 6h
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm_34442a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 6h
MATSKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, olika svenska silversmeder, 1800-tal, vikt ca 225 g_34258a_8dc70c76ab13550_lg.jpeg
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
8d 6h
MICHAEL CARLSON, brosch, silver, sannolikt 1980-tal_34087a_8dc6dc16a11b76a_lg.jpeg
MICHAEL CARLSON, brosch, silver, sannolikt 1980-tal
Current bid500 SEK
Est800 SEK
8d 6h
BORD, 1900-talets första hälft_34463a_lg.jpeg
BORD, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 6h
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark _34097a_8dc6dc0c52af304_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, bla Nils Erik From, Danmark
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 6h
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal_34348a_8dc70e461874ed9_lg.jpeg
VÄGGPENDYL, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 6h
BORD, 1900-talets början, med skiva av kakel_34424a_lg.jpeg
BORD, 1900-talets början, med skiva av kakel
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 6h
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002_34546a_lg.jpeg
LARS ÖSTERMAN, 1 par vettar, skuret och bemålat trä, signerade och daterade 2002
Current bid500 SEK
Est1,200 SEK
8d 6h
COLLIER, 18k guld, vikt ca 29 g_34293a_8dc70cef1e8b2d4_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, vikt ca 29 g
Current bid13,500 SEK
Est17,000 SEK
8d 6h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt_34240a_8dc70cc243f2bce_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
8d 6h
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm_34459a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
8d 6h
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad _34428a_lg.jpeg
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 6h
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut_34286b_8dc70c891c06219_lg.jpeg
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 6h
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft_34467a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 6h
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade_34490a_lg.jpeg
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 6h
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida_34395a_8dc70cb49f3448f_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, nutida
Current bid350 SEK
Est800 SEK
8d 6h
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal_34359a_8dc70d8558347b3_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, 4 st, tumlare, mässing, Skultuna, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5h 11m
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_34001a_8dc6aac16817a97_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
5h 13m
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal_33965a_8dc6a7d2a8595ae_lg.jpeg
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5h 15m
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_34217a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5h 17m
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid300 SEK
Est600 SEK
5h 19m
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal_34223a_lg.jpeg
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
5h 21m
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5h 23m
JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), spegel, empire, förgylld och bronserad, Stockholm,1800-tal_33992a_8dc6b734b2c76c3_lg.jpeg
JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), spegel, empire, förgylld och bronserad, Stockholm,1800-tal
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
5h 25m
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal_34134a_lg.jpeg
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5h 27m
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut_34034a_8dc6b48bafc7bf1_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5h 29m
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm_34203a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Current bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
5h 31m
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft _34069a_8dc6b72adc58ec1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
5h 33m
BROSCH, brons och grön sten, Kalevala, 1900-talets andra hälft _33897a_8dc6a96e93105d6_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5h 35m
_34170a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5h 37m
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal_34117a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5h 39m
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft _33896a_8dc6a96fb942ffd_lg.jpeg
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est500 SEK
5h 41m
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt_33945a_8dc6a7e57bf18d8_lg.jpeg
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid450 SEK
Est500 SEK
5h 43m
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_34124a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5h 45m
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_34164a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5h 47m
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal_34186a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5h 49m
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_34173a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5h 51m
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal_34218a_lg.jpeg
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5h 53m
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g_33920a_8dc6a7edfea8245_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
5h 55m
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal_34169a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK