7d 2h
MATTA, Marocko, nutida, ca 284 x 186 cm_34456a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, nutida, ca 284 x 186 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
7d 2h
YVES SAINT LAURENT, glasögonbågar, 1900-/2000-tal_34528a_lg.jpeg
YVES SAINT LAURENT, glasögonbågar, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 2h
GUNNAR CYRÉN, 2 st, skålar, kristall, "Sofiero", Orrefors, 1900-talets andra hälft _34249a_8dc6dda8f6426c8_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 2h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_34401a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
7d 2h
MATTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34379a_8dc70d5667c6ff6_lg.jpeg
MATTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
7d 2h
UPPLÄGGNINGSSKÅLAR OCH FAT, 6 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34383a_8dc70d5a3a5ccb7_lg.jpeg
UPPLÄGGNINGSSKÅLAR OCH FAT, 6 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
7d 2h
UPPLÄGGNINGSFAT, 5 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34382a_8dc70d592742df9_lg.jpeg
UPPLÄGGNINGSFAT, 5 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid700 SEK
Est2,000 SEK
7d 2h
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34381a_8dc70d579d438ec_lg.jpeg
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
7d 2h
DJUPA TALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34380a_8dc70d541a262a0_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
7d 2h
MOCKAKOPPAR MED FAT OCH KANNA, 15 del, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _34384a_8dc70d5bd72daa7_lg.jpeg
MOCKAKOPPAR MED FAT OCH KANNA, 15 del, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
7d 2h
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 83 cm_34482a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 83 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
7d 2h
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida_34398a_8dc70d50c5fad5c_lg.jpeg
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
7d 2h
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal_34494a_lg.jpeg
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 2h
ARMBAND, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft_34399a_8dc70e2d4edac6b_lg.jpeg
ARMBAND, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
7d 2h
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad_34499a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 2h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_34452a_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
7d 2h
RING, 14k guld, tot vikt ca 2 g_34501a_lg.jpeg
RING, 14k guld, tot vikt ca 2 g
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 2h
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Sigma, Vivitar, Tokina_34483a_lg.jpeg
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Sigma, Vivitar, Tokina
Current bid200 SEK
Est600 SEK
7d 2h
SPEGEL, 1900-tal_34432a_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 1 par, skålfat, porslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft _34250a_8dc6dd90dd760a8_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est500 SEK
7d 2h
COLLIER, 14k guld, vikt ca 14 g_34081a_8dc6dc137542c29_lg.jpeg
COLLIER, 14k guld, vikt ca 14 g
Current bid4,400 SEK
Est6,000 SEK
7d 2h
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut_34368a_8dc70d2b90e75c9_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est600 SEK
7d 3h
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida_34469a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 1h
RING, 14k guld, vikt ca 3,6 g_34318a_8dc70d9cd4fa0ec_lg.jpeg
RING, 14k guld, vikt ca 3,6 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
8d 1h
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_34080a_8dc70cc4595c4bb_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 1h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _34523a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 1h
ARMBANDSUR, Tissot, stål, quartz, 2000-tal_34441a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Tissot, stål, quartz, 2000-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
8d 1h
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft_34479a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 1h
VEIKO AALTONA (1910-1990), olja på duk, signerad och daterad -64_34267a_8dc70c7d7c740a0_lg.jpeg
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8d 1h
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_34438a_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
8d 1h
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal_34535a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Current bid2,200 SEK
Est7,000 SEK
8d 1h
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, Kost Boda, signerad och numrerad _34361a_8dc70d8df61fa83_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 1h
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34386a_8dc70d314182882_lg.jpeg
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
8d 1h
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal_34385a_8dc70d326b96e9c_lg.jpeg
Current bid300 SEK
Est800 SEK
8d 1h
KANDELABRAR, 2 st, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal_34269a_8dc70c6b2eb8936_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 1h
GOLVUR, 1800-tal_34322a_8dc70d24735d287_lg.jpeg
GOLVUR, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 2h
SERVISPORSLIN, 4 del, "Blått Band", Arthur Percy, Gefle, 1900-talets mitt_34332a_8dc70d8cd525f18_lg.jpeg
Current bid100 SEK
Est300 SEK
8d 2h
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal_34446a_lg.jpeg
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 2h
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g_34090a_8dc6dc190cc278d_lg.jpeg
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
8d 2h
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad_34265a_8dc70c5fae712c6_lg.jpeg
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 2h
SOFFA SAMT KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal _34532a_lg.jpeg
Current bid3,200 SEK
Est7,000 SEK
8d 2h
PONTUS CARLE (född 1955), färglitografi, signerad och numrerad 2/25_34106a_8dc6dc30ca0a40e_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 2h
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980_34246a_8dc6dd93ac0e93e_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 2h
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_34440a_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
8d 2h
RING, 18k guld, med diamanter tot ca 0.35 ct , tot vikt ca 3,7 g_34297a_8dc70cf65b820c5_lg.jpeg
RING, 18k guld, med diamanter tot ca 0.35 ct , tot vikt ca 3,7 g
Current bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
8d 2h
ORIENTMATTA, sannolikt old, 323 x 145 cm_34396a_8dc70d281cea85c_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt old, 323 x 145 cm
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
8d 2h
ARMBAND, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge, 1950-/60-tal_34088a_8dc70e5ad4922db_lg.jpeg
Current bid500 SEK
Est800 SEK
8d 2h
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft _34341a_8dc70d2fb5271a5_lg.jpeg
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Current bid150 SEK
Est300 SEK