Last received
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
Current bid600 SEK
Est800 SEK
STOL, Intertek, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅP, swedish modern, 1940-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm
Current bid1,500 SEK
Est6,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Current bid1,600 SEK
Est9,000 SEK
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
GOLVLAMPA, mässing, MAE 4420, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med skurna snäckskalskaméer, tot vikt ca 2,2 g
Current bid500 SEK
Est700 SEK
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SKOR, curlingkängor, Bally, storlek 39, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Current bid700 SEK
Est4,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SEKRETÄR, 1800-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est800 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Current bid300 SEK
Est800 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kelim, ca 237 x 238 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
ASK, tenn, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est300 SEK