5d 6h
ISHINK, Alfi, 1900-talets andra hälft_33721a_lg.jpeg
ISHINK, Alfi, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg_33687a_8dc65c2188ce308_lg.jpeg
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 7h
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal_33780a_lg.jpeg
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
5d 7h
PÄLSKAPPA, dam, sent 1900-/2000-tal_33572a_8dc65314f700ecb_lg.jpeg
PÄLSKAPPA, dam, sent 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 7h
KAPPA, dam, Maska, strlk 38_33594a_8dc65316f70bf61_lg.jpeg
KAPPA, dam, Maska, strlk 38
Current bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm_33762a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
5d 7h
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg_33689a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Current bid300 SEK
Est500 SEK
5d 7h
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad_33807a_8dc65c139fac551_lg.jpeg
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft _33667a_8dc6504c06c39ee_lg.jpeg
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 7h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_33873a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
5d 7h
KNÄCKEBRÖDSKRIN OCH KAKBURK, metall, Nilsjohan, 1900-talets mitt_33812a_8dc65c222a8f97f_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 7h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g_33845a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
5d 7h
ANTONIO CITTERIO, sittpuff, "Tight", Maxalto B&B Italia, 2000-tal_33718a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 7h
MATTA, Kelim, ca 293 x 205 cm_33727a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 293 x 205 cm
Current bid700 SEK
Est5,000 SEK
5d 7h
_33803a_8dc65c165bb422d_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 7h
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal_33724a_lg.jpeg
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
ASK, i form av bok, 2000-tal_33698a_lg.jpeg
ASK, i form av bok, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm_33748a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 7h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft_33685a_8dc65e7d26cf29b_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
SPELDOSA, porslin, Goebel_33601a_8dc65043589e3d9_lg.jpeg
SPELDOSA, porslin, Goebel
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
SKÅLAR, glas, 3 st, bla Gunnar Cyrén, Orrefors, signerad och numrerad Orrefors GC 4759-13_33363a_8dc65313b97c165_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 7h
MORAKNIV, trä och läder, Finland, 1900-/2000-tal_33604a_8dc6503e8fbdcbc_lg.jpeg
MORAKNIV, trä och läder, Finland, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
COLLIER, 2 st, bla med porslinskulor, orientaliska, 1900-/2000-tal_33337a_8dc62dd81120a88_lg.jpeg
Current bid100 SEK
Est300 SEK
5d 7h
MATSALSMÖBEL, 5 delar, rokokostil, 1900-tal_33364a_8dc65e94d2fb5ce_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 7h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal_33365a_8dc65c0dcd6ca3b_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
5d 7h
MATTA, Kelim, ca 400 x 324 cm_33725a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 400 x 324 cm
Starting bid200 SEK
Est9,000 SEK
5d 7h
MONTERSKÅP, 2000-tal_33657a_8dc65d492647970_lg.jpeg
MONTERSKÅP, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 7h
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal_33778a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 7h
KNIV, Finland, 1900-tal, otydligt signerad_33749a_lg.jpeg
KNIV, Finland, 1900-tal, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 7h
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland_33864a_lg.jpeg
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Current bid250 SEK
Est800 SEK
5d 7h
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor_33332a_8dc62dc1c9e4bec_lg.jpeg
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
Current bid450 SEK
Est600 SEK
5d 8h
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm_33783a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm
Current bid3,000 SEK
Est9,000 SEK
5d 8h
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad_33750a_lg.jpeg
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 8h
GARDINSTÅNG, patinerad mässing, 2000-tal_33856a_lg.jpeg
GARDINSTÅNG, patinerad mässing, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 8h
HERTHA BENGTSSON, kaffekanna, porslin, "Rosmarin", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33299a_8dc6503fd9b9f75_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est400 SEK
5d 8h
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida_33650a_8dc65c0f569f01e_lg.jpeg
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 8h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_33753a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 8h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33767a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 8h
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal_33610a_8dc65325679f9d7_lg.jpeg
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 8h
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, 1900-tal, med lejonmaskaroner_33638a_8dc650491c80a5c_lg.jpeg
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, 1900-tal, med lejonmaskaroner
Current bid450 SEK
Est800 SEK
5d 8h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33746a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 6h
STIG LINDBERG, skål, keramik, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft, signerad med Gustavsbergs studiohand_33640a_8dc65049b352118_lg.jpeg
STIG LINDBERG, skål, keramik, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft, signerad med Gustavsbergs studiohand
Current bid400 SEK
Est500 SEK
6d 6h
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft _33849a_lg.jpeg
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 6h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g_32926a_8dc5ace4603477d_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
6d 6h
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal_33819a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 SEK
6d 7h
SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors, bla Simon Gate_33817a_8dc65e7dde41dec_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors, bla Simon Gate
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 7h
COLLIER OCH ARMBAND, 4 del, lapis lazuli och malakit, 1900-/2000-tal_33333a_8dc62dda490f282_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 7h
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida_33876a_lg.jpeg
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK