Last received
Current bid1,300 SEK
Est4,000 SEK
Current bid9,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Current bid30,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft, Sverige
Current bid7,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 kaffekoppar med fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1035, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 14 del, servisporslin, "Musselmalet", Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid900 SEK
Est1,000 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
Current bid10,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1980-tal, tot vikt ca 24 g
Current bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
Current bid4,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Current bid4,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g
Current bid5,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
Current bid4,400 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Current bid9,800 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Current bid3,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
Current bid24,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
Current bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Current bid5,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
CHANEL, axelremsväska, svart quiltat lammskinn
Current bid8,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK