Last received
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est3,000 SEK
Current bid300 SEK
Est3,000 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Current bid200 SEK
Est400 SEK
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Current bid550 SEK
Est800 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Current bid10,500 SEK
Est11,000 - 13,000 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Current bid550 SEK
Est5,000 SEK
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Current bid1,200 SEK
Est6,000 SEK
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est3,500 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Current bid10,000 SEK
Est14,000 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Current bid200 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Current bid4,200 SEK
Est6,000 SEK
STÖVLAR, 1 par, dam, Lodi, strlk 38,5
Current bid100 SEK
Est300 SEK
GUCCI, väska, på hjul, sannolikt sent 1900-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Current bid200 SEK
Est300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Current bid400 SEK
Est300 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK