12d 22h
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal_34029a_8dc6b71943bfa07_lg.jpeg
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 22h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_34165a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 22h
ÖRHÄNGEN OCH RING, silver, med snäckskalskaméer, 1900-talets mitt _34071a_8dc6b72d6f90cd2_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 22h
TISSOT, armbandsur, stål, "Seastar T12", kronograf, 1900-talets andra hälft_33918a_8dc6a7fcd53076d_lg.jpeg
Current bid1,000 SEK
Est4,000 SEK
12d 22h
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft_34199a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 22h
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g_33972a_8dc6a7df3f1af88_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 22h
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm_34151a_lg.jpeg
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
12d 22h
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, New Art, automatisk, omkring 1900-talets mitt_34053a_8dc6ab7bb384fa1_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
12d 22h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt_33997a_8dc6aabc3f8910b_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
12d 22h
COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad syntetisk safir, vikt ca 6 g_33326a_8dc62daffb7b134_lg.jpeg
COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad syntetisk safir, vikt ca 6 g
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
12d 23h
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal_34118a_lg.jpeg
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 23h
ARMRING, 18k guld, vikt ca 7,9 g_33891a_8dc6a972de2a7b1_lg.jpeg
ARMRING, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Current bid3,600 SEK
Est4,500 SEK
12d 23h
ARMBANDSUR, stål, Mondia, "Sea Scout", 1900-talets andra hälft_33916a_8dc6a7f9f919a2d_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 23h
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat_34125a_lg.jpeg
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 23h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 13,8 g_33892a_8dc6a97237b8c08_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 13,8 g
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK
12d 23h
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal_34108a_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
12d 23h
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad och numrerad _34076a_lg.jpeg
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
12d 23h
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida_34042a_8dc6b47935dd1bd_lg.jpeg
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
12d 23h
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien_34135a_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Current bid200 SEK
Est800 SEK
12d 23h
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal_34003a_8dc6aab7122593e_lg.jpeg
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 23h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad_34177a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 23h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor och vita stenar, tot vikt ca 6 g_33925a_8dc6a7ec99bcf99_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor och vita stenar, tot vikt ca 6 g
Starting bid200 SEK
Est3,500 SEK
12d 23h
MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm_34183a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
12d 23h
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal_33961a_8dc6b4781717a82_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 23h
BIJOUTERIER, 3 del, glas, 1900-talets mitt_34142a_lg.jpeg
BIJOUTERIER, 3 del, glas, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
12d 23h
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand_34061a_8dc6ab769559100_lg.jpeg
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 23h
MINA CARLSSON-BREDBERG, akvarell på papper, vy över Stockholm, signerad_34185a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 23h
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft _33959a_8dc6a7d8e073f2e_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 23h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft _34067a_8dc6b7250332c33_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
12d 23h
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal_34160a_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 23h
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g_34162a_lg.jpeg
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 23h
MATBORD, teak, 1950-/60-tal_34044a_8dc6b725e17f459_lg.jpeg
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 23h
BARPALLAR, 1 par, Gärsnäs, 2002_34167a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Gärsnäs, 2002
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 23h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_34138a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
12d 23h
SOFFBORD, 2000-tal_34021a_8dc6b479b202d9e_lg.jpeg
SOFFBORD, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 23h
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal_34130a_lg.jpeg
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
12d 23h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 23/14k guld, tot vikt ca 17,9 g_33938a_8dc6a7eaa68ad2c_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 23/14k guld, tot vikt ca 17,9 g
Starting bid200 SEK
Est10,000 SEK
12d 23h
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, bronserad metall, enligt uppgift Grekland, 1900-talets andra hälft _34150a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 23h
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal_34174a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 23h
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal_33929a_8dc6a7ccba934a1_lg.jpeg
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
13d 0h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _34127a_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
13d 0h
VASER, 2 st, keramik, Uppsala Ekeby samt Etelhem, 1900-talets andra hälft_34133a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
13d 0h
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 12,5 g _33917a_8dc6a8fa592d23a_lg.jpeg
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 12,5 g
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
13d 22h
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_33962a_8dc6a7dbc83fad1_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 22h
SNURRSTOL, 2000-tal_34120a_lg.jpeg
SNURRSTOL, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 22h
SOFFA / DAGBÄDD, Innovation, 2000-tal_34047a_8dc6b728e7132fa_lg.jpeg
SOFFA / DAGBÄDD, Innovation, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
13d 22h
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm_33981a_8dc6b7268a8d133_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 22h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_34232a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK