EN
Last received
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN OCH RING, silver, med snäckskalskaméer, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TISSOT, armbandsur, stål, "Seastar T12", kronograf, 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est4,000 SEK
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 8 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 169 g
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, New Art, automatisk, omkring 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est800 SEK
COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad syntetisk safir, vikt ca 6 g
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMRING, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Current bid3,600 SEK
Est4,500 SEK
ARMBANDSUR, stål, Mondia, "Sea Scout", 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 13,8 g
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad och numrerad
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Current bid200 SEK
Est800 SEK
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor och vita stenar, tot vikt ca 6 g
Starting bid200 SEK
Est3,500 SEK
MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 5 del, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BIJOUTERIER, 3 del, glas, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
MINA CARLSSON-BREDBERG, akvarell på papper, vy över Stockholm, signerad
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
MATBORD, teak, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
BARPALLAR, 1 par, Gärsnäs, 2002
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 23/14k guld, tot vikt ca 17,9 g
Starting bid200 SEK
Est10,000 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, bronserad metall, enligt uppgift Grekland, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VASER, 2 st, keramik, Uppsala Ekeby samt Etelhem, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 14k guld, vikt ca 12,5 g
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SNURRSTOL, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SOFFA / DAGBÄDD, Innovation, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.